Wpis z mikrobloga

@bakteriepodbaterie: o co innego mi chodzi. W Polsce smartfony zaczęły zdobywać popularność jakieś 4-5 lata temu, gdy ludzie przekonali się do dotykowych telefonów po udanym modelu Samsung Avila. Wtedy rynek został zalany androidami które wtedy dla wielu był najrozsądniejszym wyborem bo

-iPhone dla wielu jest za drogi

-Windows Mobile wymaga rysika

Teraz wysoki udział androida wynika z tego, że ludzie się po prostu przyzwyczaili do takiego interfesju bo głównie o to
@xqwzyts: O ile z drugim wpisem się oczywiście zgadzam (poza przyzwyczajeniem do interfejsu - smartfony z androidem stanowią większość bo są tanie po prostu), to niestety wciąż nie widzę związku między twoją wypowiedzą z pierwszego wpisu ;). Rozumiałbym, gdyby Nokia wypuściła telefon z takimi parametrami, ale z Windows Phone (co wiemy jest niewykonalne, ponieważ był on projektowany dla lepszych modeli) i wtedy mógłbym się zgodzić, że zrobili to co android :).
smartfony z androidem stanowią większość bo są tanie po prostu


@bakteriepodbaterie: nie są tanie, jak chcesz mieć dającego się używać androida to musisz sporo zapłacić. Androidy są popularne bo je wszędzie wciskają, ostatnio przy przedłużaniu umowy matce w T-mobile mówię że chce dla niej lumie 520 a baba mi mówi że a mają lepsze HTC desire xl, ja mówię że wole lumie a ona a na samsunga galaxy mini 3 jest
@WielkaPolska: Wszędzie je wciskają bo są tanie, ale tak, jeżeli chcesz mieć dobrze działającego androida musisz wydać większą sumę. Natomiast o ile 3-4 lata temu była to rzeczywiście dość spora kwota, to rok temu brałem kilka modeli na androidzie z ówczesnej średniej niższej półki i nie ma problemów z użytkowaniem. Co do umowy twojej matki, może to była wewnętrzna sprawa salonu? Może sprzedawczyni ma z tego tytułu premię? U mnie zawsze
@bakteriepodbaterie: w abonamencie za 85zł lumia 520 była za 1zł ten HTC i samsung też więc to nie było jakieś naciągane czy po zniżce. Ja mam w plusie jak ponad rok temu brałem to tez mi chcieli wcisnąć androida, a trzy miesiące temu jak poszedłem wymienić karte na LTE, miła pani zapytała się jaki mam telefon(pewnie chciała sprawdzić czy obsługuje LTE) i jak zobaczyła lumie to powiedziała że to dobry wybór
@bakteriepodbaterie:

nie widzę związku między twoją wypowiedzą z pierwszego wpisu ;).


Źle się trochę wyraziłem. Za duży skrót myślowy. Chodziło o to co rozwinąłem w drugim wpisie czyli to, że Nokia chce zdobyć rynki gdzie Google(o Apple nie wspominając) nie ma jeszcze wypracowanej przewagi.
Pomyśl, w każdym zakupionym laptopie Debian zainstalowany przez producentów sprzętu, czy to nie byłoby piękne? ;


@bakteriepodbaterie: piekne? w ciagu 2 miesięcy dwa razy usuwałem znajomym linuxa który był standardowo zainstalowany, raz meego a drugiego nawet nie włączałem bo od razu wsadziłem pendrive z windowsem