Wpis z mikrobloga

To filmik przedstawiający udany lot polskiej rakiety PERUN jakie jest kolejnym udanym krokiem do skonstruowania rakiet wynoszących małe satelity na orbitę. Całkiem prawdopodobne, że w perspektywie dekady nad Bałtykiem powstanie kosmodrom i będą regularne starty rakiet. Co widać w znalezisku na wykopie? Wszystko wyśmiać, ironizować, wykpiwać i srać na Polskę bo nie lubimy PiS więc rozwalić ten kraj.

Dlaczego jak Polsce i Polakom coś się udaje to wszyscy na to srają? I jak skromnie tylko 200 plusów. Jednak jak by ktoś powiedział, że przy budowie tej rakiety był wał na 5 milionów to od razu 2000 plusów. Jaki jest sens tego ciągłego ironizowania, kultury memów i ogólnie śmieszkowania skoro właściwie nic z tego nie wynika?

To jest kultura nieudaczników, ludzi słabych i zwyczajnych szkodników. Korzyści (jakie istnieją) nikną w ogromie wad. Im jestem bardziej świadomym człowiekiem i im więcej wiem tym coraz bardziej się przekonuje, że internetowa kultura memów i ironizowania nie ma sensu.

Tak patrząc jeszcze szerzej to poczucie humoru jest stanowczo przeceniane i zbyt rozpowszechnione w sposób jaki uniemożliwia w internecie już jakąkolwiek dyskusję. To jest fajne jako dodatek do rzeczywistości ale nie jako jego treść.

Mam dodawać, że to ciągłe ironizowanie jest wykorzystywane prze kraje autorytarne aby podważać demokrację?

#przemyslenia #socjologia #takaprawda #pytanie
Nostrian - To filmik przedstawiający udany lot polskiej rakiety PERUN jakie jest kole...
  • 4
@Nostrian: troche odplynales z interpretacja komentarzy wykopkow.
Przeczytalem to co jest w znalezisku:
https://wykop.pl/link/7207345/21-06-2023-pierwszy-lot-polskiej-rakiety-perun

I raczej nie widze tam tego o czym piszesz. Wiekszosc osob zastanawia sie, jaki jest sens robienia czegos takiego, bo calosc juz dawno przestala byc hobby. Sporo osob uwaza, ze takie projekty powinny prowadzic uczelnie, ktos tam wspomnial o dotacjach panstwowych.
Ogolnie ludzie maja watlipwosci, czy to nie jest otwieranie juz raz otwartych drzwi i czy faktycznie
@PurpleHaze: Rozumując w ten sposób, nic nie warto robić, nic nie warto próbować i ogólnie nic nie warto. Za to warto robić memy i poddawać wszystko w wątpliwość i z góry zakładać najgorsze scenariusze. To na pewno sprawi, że coś fajnego się urodzi.

Nie, ja nie wyolbrzymiłem ja bylem i tak zbyt łagodny co do oceny wykopków i internetowej kultury.
@Nostrian: chlopie, ale pokaz mi chociaz jednego mema w tym watku.
Tak bardzo uczepiles sie tych nieszczesnych komentujacych ta rakiete, ze chyba umknely ci podstawowe zalozenia dyskusji.

Tak ludzie tam podwazaja sens robienia takich rzeczy, ale z drugiej strony ktos inny odpowiada, ze to know how, ze nowe technologie, ze jakis odswiadczeni i cos sie dzieje. Udziela sie tam kilku inynierkow, ktos projektowal silniki, ktos na polibudzie bral udzial w jakichs