Wpis z mikrobloga

Leniwa niedziela i na tagu cicho więc wrzucam fanom #lego kolejną pozycję #ksiazki z mojej biblioteczki.

The Big Book Of Lego Facts

Twarda oprawa
240 str
Wydanie po angielsku 2023

Cena:około 140 zł :/

Książka jest upakowana setkami ciekawostek o lego. Bardziej i mniej oczywistych. Mi przypadła do gustu, sporo "smaczków" uzupełniających wiedzę o hobby.

Ale mam wrażenie, że jest bardzo wąskie grono docelowych odbiorców tej książki. Na pewno nie jest to pozycja dla dzieci, po prostu nie skorzystają w żaden sposób z zawartych w niej informacji. Podobnie jak casualowy dorosły fan nie doceni większości tych ciekawostek. Dla budowniczych wgl odpada bo nic się z niej nie nauczymy.

Ale jeśli ktoś jest głodny wszelkich informacji na temat lego lub chce właśnie zacząć popisywać się w afolowym towarzystwie nietuzinkową wiedzą to książka jest dla niego ;)

W komentarzach przykładowe ciekawostki
Semigod - Leniwa niedziela i na tagu cicho więc wrzucam fanom #lego kolejną pozycję #...

źródło: temp_file8783037187957364817

Pobierz
  • 15
via Android
  • 1
@patchupdate co? xD

400 000 000 ton <- roczna produkcja plastików na świecie ogółem
100 000 ton <- roczne użycie plastiku do produkcji klocków lego.

0.00025% <-tyle z globalnej produkcji plastiku używa lego rocznie do produkcji swoich klocków
via Android
  • 9
@patchupdate do wielu korpo się można #!$%@?ć o mnóstwo rzeczy a ty wybierasz akurat lego.

1. Lego nie tworzy sztucznego popytu na swoje produkty
2. Klocki są w pierwszej 10 jeśli chodzi o masowe produkty długotrwałe, przechodzą z rąk do rąk a nie zepsute specjalnie nie niszczą się praktycznie w ogole
3. Ze wszystkich produkowanych na świecie masowo zabawek, lego najmniej trafia na wysypiska a jak już trafią to są w pełni
@Semigod podałem to jako ciekawostkę a ty bronisz tego plastikowego gówna jak niepodległości, psychofan shitu dla dzieci? Recycling to scam, wszędzie ekoswiry drą koty a pod sklepami z LEGO nie ma nikogo, rozumiesz już czy znowu wyplujesz argumenty z dupy?...