Wpis z mikrobloga

@michalkosecki: rozbudowane gesty, pauzowanie wideo w momencie odwrócenia twarzy od ekranu, przewijanie wychyleniem telefonu, trzy pierwsze z brzegu które zauważyłem od razu

+wygaszanie ekranu w momencie kiedy się na niego nie patrzy

@Czipsu: po co, skoro godzinę sobie mogę wyświetlić na wygaszonym ekranie? są też apki które pozwalają na zmniejszenie zużycia baterii przy czuwaniu i dają więcej opcji co ma wyświetlać
  • Odpowiedz
@Ardeni: opcja pauzowania video przy oglądaniu jest naprawdę przewygodna, przwijanie strony przechyleniem również, z gestów nie korzystałem oprócz odbierania/odrzucania

@Grzesio87: nie miałem problemów z żadną, przynajmniej na sgs4
  • Odpowiedz
@michalkosecki: nie powiem Ci dokładnie czy to taka wersja androida, ale podejrzewam że gesty, rozpoznawanie twarzy (oczu) jest za pomocą oprogramowania do kamery frontowej, przechylenie - wbudowany żyroskop i idzie to z apki obsłużyć, ja tego używałem tylko w SGS4, ale podejrzewam że są już apki (1) które to obsługują w innych telefonach, musiałbym zobaczyć po aktualizacji andka na starszych telefonach, a na razie wypadłem z obiegu

chociaż SGS4 ma
  • Odpowiedz
@michalkosecki: to są ficzery jednego modelu flagowca i aplikacji na niego doczepionych do androida. Natomiast kazdy telefon z wp o ile ma czujnik ruchu itp to takie ficzery otrzyma niezaleznie od tego czy kosztuje 500 czy 2500zl i będzie,to wbudowane w caly system wp a nie jako dodatek.
  • Odpowiedz
@michalkosecki: to tak jak mówienie ze kazda toyota to highend pelen najnowszeej technologii i yaris jezdzi niczym bolid f1 bo to toyota a ta produkuje super lexusa jednego supernowoczesnego... Tak sami,z samsungiem - wiekszosc to plastikowe rupiecie mulace od pierwszego dnia bez tych wszystkich ficzerow o jakich tu napisano.
  • Odpowiedz
@krisip: ja ogólnie, delikatnie mówiąc, nie jestem fanem androida (a przynajmniej nie w takim kształcie, jaki ma obecnie), ale fajnie wiedzieć, jak się rozwijają inne platformy, nawet jeśli niektóre rozwiązania dotyczą pojedynczych modeli.
  • Odpowiedz
@krisip: Wszystko fajnie, ale po tym co dzisiaj pokazali na prezentacji MS zaczynam się obawiać tego że zacznie się jak z Androidem - tanie i bardzo wybrakowane modele bez aparatu/przycisków fizycznych, spustu aparatu, słabszym procesorem itp. Mam nadzieje że aż tak jak źle nie będzie i nie zaczną się problemy z pisaniem aplikacji i testowaniem jej na 20 urządzeniach. iPhone ma tutaj dużą przewagę.
  • Odpowiedz