Wpis z mikrobloga

Wołam @KromkaMistrz ( ͡º ͜ʖ͡º) Czy jesteś w stanie podzielić się wiedzą (jeśli taką posiadasz) dlaczego w inwestycji Sitowie sprzedaż mieszkań idzie tak słabo? Tam termin oddania jest chyba na I kwartał 2024 a zostało jeszcze ponad 60 mieszkań do sprzedania. Pomijam lokalizację i komunikację, ciekawi mnie fakt że chyba inne inwestycje nie mają aż tak dużej liczby nie sprzedanych mieszkań.

Druga sprawa jest chyba taka że tam podobno za m2 jest 13 400 podczas gdy w niektórych inwestycjach lepiej skomunikowanych .np, nie wiem Płaszów ceny są niższe. Jeśli dobrze pamiętam to tam chyba z początku były ceny po 11 000/m2, musiałem przeoczyć moment w którym skoczyłu aż tak wysoko.

#nieruchomosci
#krakow
  • 18
  • Odpowiedz
@JacksonDaniels: obrzeża bym nie powiedział, to jeszcze jest przed Ikea. 7 min z buta na pętlę tramwajowa, potem 20 min i jesteś na rynku. Obok szkoły, przystanek szybkiej kolei agrometacyjnej, Ikea, galeria Bronowice, no i tereny zielone.
  • Odpowiedz
@KromkaMistrz: dzięki za odpowiedź, też tam bywam parę razy w tygodniu i ta okolica wzglednie jest ok. Co do mieszkań na sprzedaż to chyba portale sprzedażowe nie nadążają za aktualizacją :) Czyli wnioskuje z tego co napisałeś żę do końca roku powinni sprzedać większość, chyba że po wyborach stanie się coś czego nie jestem w stanie przewidzieć a będzie być możę miało wpływ na politykę mieszkaniową.
  • Odpowiedz
@marian-marian: usunalem komentarz bo mnie zamieszaliscie jakimis Bronowicami i mysallem ze mowie o innej inwestycji XD. Ogolnie jesli chodzi o ta inwestycje - tam jest 23 mieszkan chyba tylko, czyli mniej niz 25% calej inwestycji zostalo. Oni sa stosunkowo dobrym i szanowanym deweloperem, ale z tego co kojarze pozno ruszyli ze sprzedaza - nie tak jak inni deweloperzy, na etapie przed pozwoleniami, robia przedsprzedaz.
Ogolnie lokalizacje znam bo przechodze obok
  • Odpowiedz
@marian-marian: no generalnie oni wybitnego marketingu inwestycji nie maja, malo kto kojarzy ta inwestycje, z posrednikami nie wspolpracuje - ale jakos im to idzie. W okolicy za duzo innych inwestycji nie ma, ale tez, pod kątem dostępności sklepów, usług, komunikacji, dostępu do obwodnicy - ludzie pewnie bardziej patrzą na Czerwone Maki, oraz tamte okolice, gdzie sporo nowych inwestycji jest.
  • Odpowiedz
@mac_mod: Nie twierdzę, że to zła lokalizacja, jednak nie na 15k za metr, co zresztą widać po tym jak nie schodzą te mieszkania. Gdyby wycenili adekwatniej to sam chętnie bym tam kupił, bo osiedle bardzo ładne.
  • Odpowiedz
@JacksonDaniels: o to już 15k/m2? XD
Dzwoniłem tam z pół roku temu to było 12.8k/m2 za mieszkanie 68m2 (875k). No i zgadnij - wtedy się nie sprzedawało i teraz też sie nie sprzedaje mimo, że jest drożej XD
Układ mieszkania był fajny, ale nie widzi mi się wydawać ponad 1mln na mieszkanie w bloku - mogę dołożyć 300k i mieć 95m2 apartament z widokiem na ocean.
https://www.idealista.pt/pl/imovel/32751853/
(Dodam jeszcze, że
  • Odpowiedz
@Atreyu: znajomy normalnie stamtąd pracuje, więc na pewno coś tam jest. Minusem są na pewno dwie rzeczy:
1. musisz mieć 30% wkładu własnego - przy takiej chacie to prawie 500tys zł.
2. na wyspie pogoda bywa różna i warto się rozeznać gdzie jest zagrożenie np. osunięciem terenu podczas ulewnych deszczów.
  • Odpowiedz
Jak czytam co piszecie to tak się cieszę że udało mi się kupić dwa miesiące temu za 8k/m2. 1 km od S7 więc nie jakaś super lokalizacja no ale i tak lepsza niż Złocień xd
  • Odpowiedz