Wpis z mikrobloga

#pcmasterrace #komputery

Jakbyście mieli brać niereferenta 7800XT, to jakiego byście wzięli? (Jest to oczywiście strzał z biodra, bo testów niereferentów jest jeszcze jak na lekarstwo).

Normalnie bym brał Nitro+, ale jest dosyć drogawy. Myślałem o Steel Legend AsRocka, bo jest biały. Sapphire też ma mieć PURE, ale nie wiadomo kiedy to będzie w ogóle dostępne i za ile pieniążka.
  • 19
@JestesmyTylkoBakteriami: TUF = ASUS = nie xD Od ASUSa przez następne kilka lat nie chcę niczego. Nie mówię nigdy, bo się mogą poprawić, ale jak na razie jestem jaroszem w tej kwestii.

Inna sprawa że ten Red Devil jest jeszcze droższy od Sapphire Nitro+.
@ReeceWithouterpoon: Nie no, perf/price jest jednak nieporównywalnie lepiej po tej premierze. nVidia jedyny plus ma na razie przy DLSS i poborze prądu jak kogoś to interesuje, ale jest szansa że FSR3 poprawi coś w związku z tym pierwszym.
@ReeceWithouterpoon: No ale nie jest to w zasadzie dokładnie to samo aby się kwalifikowało jedynie na refresha, jak mieliśmy kiedyś dawno temu z generacjami które naprawdę się wypuszczało po kilka razy i jedynie im się zwiększało liczbę jednostek i dokładało prądu.

Szczególnie że 7800XT ma mniej jednostek niż 6800XT i żre mniej prądu, a mimo wszystko zazwyczaj jest szybszy o 5-8%. Do tego ma AI cores wsadzone tam pewnie specjalnie pod