Wpis z mikrobloga

[22/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj ciekawostka o Frances Tiafoe!

Jego rodzice pochodzą z afrykańskiego państwa Sierra Leone. Kiedy w ich ojczyźnie wybuchła wojna domowa postanowili przeprowadzić się do USA (Maryland). Mieli dużo szczęścia, ponieważ wygrali wizę do USA dzięki loterii, w której brały udział kraje o niskim wskaźniku imigracji do USA. Tam urodził się Frances razem z bratem bliźniakiem Franklinem. Jego mama pracowała jako pielęgniarka na nocnych zmianach, a ojciec pracował na budowie ośrodka tenisowego Junior Tennis Champions Center (JTCC). Po ukończeniu budowy Jego ojciec pracował jako dozorca tego ośrodka i czasami tam nocowali.

Jak wspomina Vesa Ponkka założyciela centrum tenisowego JTCC tenisistę?
„Widziało się go siedzącego na ławce, ale był tak mały, że jego stopy nawet nie dotykały ziemi. Obserwował czołowych zawodników i trenerów, którzy z nimi pracowali, i zawsze był całkowicie skupiony. Następnie podchodził do tylnej ściany placówki i naśladował wszystko, co widział. Całkowity uczeń gry”.

Oczywiście Frances nie był tak zamożny, jak inne dzieci z tego ośrodka. Na początku korzystał tylko ze sprzętu, który należał do klubu. W wieku 8 lat razem z rodzicami wybrał się do Afryki ,odwiedzić skąd pochodzi. Tiafoe: "Ludzie żyją przez tydzień przy wyłączonym świetle, muszą brać prysznic pod zimną wodą i po prostu prowadzą ciężkie życie. Bieda tam jest szalona. Widzisz to w telewizji, potem widzisz to z bliska. Ludzie naprawdę cierpieli i nie było dla nich nadziei".

Przełomowym momentem w karierze Tiafoe był moment kiedy Michaił Kouzniecow został jego trenerem! To właśnie z nim osiągał swoje duże sukcesy juniorskie np. wygranie Orange Bowl do lat 16. Jak rosyjski trener wspomina ten czas: „Nie był bardziej utalentowany niż pozostali ośmiolatkowie, którzy tam byli. Kiedy rano przyszedłem do pracy, on tam był. Kiedy wychodziłem w nocy, on tam był. Widziałem dzieciaka, który zawsze tam był i dzieciaka, którego mogłem nauczyć tyle tenisa, ile chciałem. W wieku 10 lat zaczął bić dzieci w wieku 12 lat i starsze i już wtedy wiedziałem, że pewnego dnia może zostać profesjonalistą". Po sukcesach juniorski Tiafoe miał już duże wsparcie Amerykańskiego związku tenisowego i szybko zadebiutował w ATP.

#tenisciekawostki - Tag do obserwowania/czarna lista #tenis
Pobierz Madziol127 - [22/365] Tenisowa ciekawostka dnia:

Dzisiaj ciekawostka o Frances Tiafo...
źródło: 631c6209689623410acc1f42_ftfam
  • 4