Wpis z mikrobloga

Pytanka o serię gier Total War Warhammer
Mam Total War Warhammer 2. Czy warto kupować pierwszą i trzecią część? Czy 3 części są ze sobą powiązane i rozszerzają rozgrywkę np o frakcje i mapę czy są to niezależne od siebie gry? Czy coś da mi dokupienie jedynki i trójki?
Która część jest najlepsza: jedynka, dwójka, czy trójka? Który dodatek jest najlepszy lub warty kupienia?
#gry #totalwar #warhammer #technologia #rozrywka #pcmasterrace
  • 6
  • Odpowiedz
Według mnie 3 część jak najbardziej warta kupienia, rozwija mapę i ilość frakcji do ogromych rozmiarów i jest spoko zoptymalizowana. Jak masz drugą część to wszystkie frakcje z 2 będą dla Ciebie dostępne do grania w kampani w 3 części.
  • Odpowiedz
@Norrmik:
To, co jest fajnie pomyślane, to to, że części/DLC są kompatybilne wstecz w trybie (im)mortal empires, tj. rasy, które masz w jedynce/dwójce są grywalne w dwójce/trójce.

Ponieważ ja zacząłem od WH3 i nie grałem w poprzednie, to WH3 wydaje się spoko opcją, ale z tego co czytałem to w trójce AI jest głupsze i praktycznie nikt nie lubi oblężeń (są gorsze nawet niż w generalnie chwalonej WH2), bo zdobywanie punktów kontrolnych (i budowanie wieżyczek w trakcie bitwy) jest absurdalne + mury przeszkadzają bardziej obrońcom, niż atakującym. Ostatecznie są mody wywalające totalnie oblężenia z gry :D

Nie doradzę, który dodatek warto kupić, bo jestem świeżakiem + to dużo zależy od preferencji, ale community uwielbia-czci skavenów,
  • Odpowiedz
  • 0
Wielkie dzięki za odpowiedzi, w takim razie poczekam na promki. Ewentualnie poczytam głębiej o poszczególnych DLC
  • Odpowiedz
@Norrmik: mam ok 1k godzin w TW W1-W3. z dlc najbardziej polecam te z lordami, którzy Ci pasują. z FLC najlepszy był Alith Anar (no ale go jużmasz za darmo), z DLC lubię Siostry Zmierzchu (Hawk Riders ez stacks) oraz Hunter and Beast, wprowadzające spoko frakcję Imperium w Lustrii (tzw Lustriabowl), no i Nakai Wędrowiec(stacki kroxigorów), którego w sumie dwa dni temu ukończyłem na legendzie.
  • Odpowiedz