Wpis z mikrobloga

Jeżdzę starym focusem mk1 i dość powoli odkładam na coś nowszego. Budżetowo celuje tak maks 15 kafli. Z racji tego, że się nie znam może byście zarzucili modelami, żebym nie szukał igły w stogu siana. Co mnie interesuje:
Klima
Benzyna
Najlepiej hatchback
Mocowo coś mocniejszego niż ten focus, żebym na ekspresówce nie potrzebował pasa startowego do wyprzedzania tirów tak jak teraz

Ja się zastanawiam nad focusem mk2 bo widzę, że ma trochę więcej mocy, bardzo mi się podoba bmw e87, ale jak czytam o wysokich kosztach eksploatacji i mieszanych opiniach to średnio to widzę.
Z góry dzięki.

#motoryzacja #samochody #jakieauto
  • 17
@Drago380 od e87 radzę się trzymać z daleka, znajoma miała dołożyła sporo i była zadowolona ,że sprzedała. Pali dużo ,zagazować się nie da bo butla zawali cały bagażnik.Ciezko o jakiś dobry silnik.

A co do mocniejszego auta w tej cenie. No to ciężko może być ,sam mam też focusa 1 1.6 z gazem i to słabo jeździ ,ale za to po mieście dużo pali. Ja tam szukam w tym budżecie jakiegoś koreańczyka
  • 0
@T3sla: Przeglądam te ople i patrząc po zdjęciach bardziej przypominają sedany ale fajnie wygląda i lepiej niż jakas yariska

@r5678 Nie mam dzieci sam na siebie robię. Benzyniakiem dobrze mi się jeździ, miałem okazje śmigać dieslem kia venga i chociaż przyśpieszenie fajne to nie dla mnie.
@Drago380: Nie mój cyrk nie moje małpy, ale po co wydawać 60-70zł za 100km jak można wydawać połowę tego mając LPG, jak komuś diesel nie pasuje. Wyrzucanie kasy w błoto.

Rozumiem jakieś tam klasyki, auta wyjątkowe, ale daily? mega nie ekonomiczne. Sam też zmieniłem kiedyś auto gdzie jednym z powodów był koszt przejechania 100km w stosunku do tego co oferuje. była to czysta benzyna a gaz tam można było wstawić co
@Drago380 1.8 się dobrze odpycha (140KM) 2.0 ma turbo, ale podobno dużo kosztuje serwis silnika.

Miałem 1.8 po lifcie. Kupiłem go z przebiegiem 160kkm, jeździłem do 250kkm.
Robił często trasy 1200km na strzała NL<-->PL Miałem wersję business executive: skóra, klima dwustrefowa, nawigacja, tempomat, ksenony. Paliła mi w trasie ok 7.5l/100km (na autostradzie jechałem 150km/h z tempomatem).
w okolicy na obwodnicach potrafiła zejść do 6.5l/100km
@Drago380 jest zasada: omijaj z daleka dwóch dwójek obok siebie w GMach.

1.6 Ci będzie palił prawie tyle, co 1.8 a #!$%@? będzie jechać.

umów się ze sprzedającym, przejedź się, to podejmiesz decyzję
@T3sla zaraz Vectra C i hatchback? 1.8 ma kopyto? Vectra jak już to Sedan, Liftback i Kombi. Signum udawał hatchback-a. Silnik 1.8 ma jedną zaletę: że jest, żadnego tam kopyta nie ma, muł straszny, przy masie Vectry C nadaje się do miasta.
@TrionicSe7en masz rację, to liftback.
poliftowe egzemplarze mają 140KM i uważam, że to już "coś" (na bank więcej niż Fokusik OPa).

To co tam polecasz? Kontener z Bawarii czy cztery zera na masce?