Wpis z mikrobloga

@sztywny_misza może to być badziewne na tej zasadzie, że styki sie tam topią i tyle. Ten sam efekt występuje, kiedy używasz farelka z najtańszą listwą i sie okazuje, że po godzinie pracy ten pstryczek jest w #!$%@? gorący.

Druga sprawa to czemu nie kupisz grzałki z termostatem tylko mieszkasz z tykającą bombą?
  • Odpowiedz
mam takie cos w scianie i do tego podłączony bojler


@sztywny_misza: taki pstryczek rzadko kiedy ma prąd maksymalny większy, niż kilka amperów, więc obciążony boilerem może być mocno przeciążony. Niemniej gdyby to on ci ograniczał moc, to by się grzał jak cholera i prawdopodobnie dawno już spłynął po ścianie wraz z resztą stopionego gniazdka. Twój boiler z pewnością ma termostat, czemu go nie wyłączasz po prostu gałką regulacji temperatury?
  • Odpowiedz
@Jarek_P: bo ten termostat jest pod kopułą która się odkręca śrubokrętem żeby wyłączyć albo podkręcić moc od 0 do 5 . 550zl na to gówno wydałem bo nie było takich z normalnym wyłącznikiem na dole że się kręci
  • Odpowiedz
@sztywny_misza: niekoniecznie, jeżeli jest w dobrym stanie to sprubować go wyczyścić, wyczyścić grzałkę jak się da, a najlepiej wymienić na taką z termostatem. Możesz mi nie wierzyć, ale ja też czasami olewam wymienianie tej anody. Kiedyś jak czyściłem bojler to wywaliłem z niego dwa pełne wiadra kamienienia. Oczywiście było tak jak u ciebie, praktycznie się już nie nagrzewał.
  • Odpowiedz
@Jarek_P: Jaruś przyjacielu mój złoty co teraz robic bo ten pstryczek przepuszcza faze, podłaczylem do listwy Z NIEMIEC no i nie ma fazy na kablach. wszystko wyłaczone, co robic szukac innego takiego malego urzadzenia czy listwe na sciane mocowac
  • Odpowiedz