Wpis z mikrobloga

Wytłumaczy mi ktoś o co jest takie wielkie hurr durr glapiński zabije gospodarkę, skoro przez ostatnie miesiące inflacja stoi w miejscu a w lipcu mieliśmy deflację? Te 10% to pozostałości z poprzedniego roku, teraz w zasadzie nie ma inflacji według oficjalnych danych

https://stat.gov.pl/obszary-tematyczne/ceny-handel/wskazniki-cen/wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-pot-inflacja-/miesieczne-wskazniki-cen-towarow-i-uslug-konsumpcyjnych-od-1982-roku/
#rpp #inflacja
Virage - Wytłumaczy mi ktoś o co jest takie wielkie hurr durr glapiński zabije gospod...

źródło: Capture

Pobierz
  • 79
  • Odpowiedz
@Virage jak ludzie nie będą płacić dużych rat, to być może kasę wydadzą w sklepie. To generuje wzrost gospodarczy ale też popyt, a skoro jest popyt to cena rośnie, vide rynek mieszkaniowy, gdzie kredyt 2% podkręcił ceny.
  • Odpowiedz
  • 7
@Bad_Wolf: @1masa no tak, ale podejmowanie decyzji tylko na podstawie danych względem roku temu to wydaje mi się trochę za późno, wg mnie ruch w dobrą stronę, może 0.75 to za dużo ale nie rozumiem tej nagonki
  • Odpowiedz
@Virage: Nagonka jest dlatego że rynki wyceniły już obniżkę 0,25% a 0.75% było dużym zaskoczeniem i złotówka dostaje po dupie co wpłynie na ponowny wzrost inflacji. Mogli robić co posiedzenie po 0,25% a wybrali, nawet nie wiem jak to nazwać co ta decyzja m znaczyć
  • Odpowiedz
  • 2
@1masa: No ja też nie rozumiem, czemu zrobili tak, a nie 3 x 0.25, nawet jeśli to pod wybory to i tak na aktualizację trzeba będzie poczekać, ja np mam w grudniu :D
  • Odpowiedz
  • 31
@Krmtzzz: @piaskun87 Polecam Wam popatrzeć na te tableki w linku i zrozumieć, że nie podaje się inflacji tylko w ujęciu rocznym ale też miesięcznym i jakie wartości są w ostatnich miesiącach
  • Odpowiedz