Wpis z mikrobloga

Jeeeezu, ale dobra to jest gra. Od wczoraj mam już 7h w grze a nawet nie ruszyłem z pierwszej bazy na Alfa Centauri. Szwendacz mi się załączył, 500kg śmieci przytargałem na statek z dwoch księżyców początkowych.
Piszą że planety są puste, nie wiem gdzie, kilkanaście punktów na mapie się pokazuje zaraz po wyjściu ze statku, w jednym jakaś jaskinia, w innym całkiem spora opuszczona baza.
Napadli mnie najemnicy, to jest koks, idziesz po powierzchni, nagle słychać grom dźwiękowy i widzisz jak z orbity zlatuje statek i ląduje za najbliższą górą, wbijasz na nią i widzisz jak w twoją stronę leci ekipa koksów w skafandrach kosmicznych. Ciekawi mnie co można zrobić z ich statkiem jak już wytłukłem całą załogę,mogę go zabrać zamiast swojego? Można go gdzieś upłynnić? Czy na statku mogę mieć jakieś inne stoły konstrukcyjne czy tylko ten od badań? A może muszę baze postawić na planecie i tam się bawić?

Teraz 8h w pracy , dzięki Rp3+ jakoś to zleci, potem znów wracam do uniwersum Starfielda.

Ale muszę przyznać że interfejs jest mało intuicyjny, może na kompie pod klawą/myszką idzie lepiej. Przez cały wczorajszy wieczór i dziś cały czas muszę myśleć nad tym jakie klawisze co robią. Trzeba sobie wyrobić pamięć mięśniową.
Trochę te loadingi wkurzają, szczególnie przy graniu zdalnym, często się wykrzacza wtedy gra
Na konsoli ok, nawet szybkie.

Jako wielki fan Falloutów od Bethesdy i Skyrima, czuje się jak w niebie, grę oceniam na mocne 9+/10.

#xbox #starfield #konsole #retroid #retrogaming
Pobierz Kick_Ass - Jeeeezu, ale dobra to jest gra. Od wczoraj mam już 7h w grze a nawet nie r...
źródło: temp_file1923040237330598789
  • 8
@Kick_Ass: statek możesz sprzedać albo sobie zostawić, statki można modyfikować, jak dokupisz sobie jakiś pokład inżynieryjny czy inne bajery to tam można wchodzić i są różne stoły i laboratoria, baz nie robiłem jeszcze bo za dużo tego wszystkiego. Ale są tacy co przelecieli fabułę w 16h i powiedzą, że gra jest pusta xD
@Kick_Ass: nie mam pojęcia, wiem że jak wejdziesz w panel załogi, to tam sobie ich możesz przypisywać do różnych statków i baz. Nie #!$%@?łem jeszcze żadnego statku, a na nowy mnie nie stać, zmodyfikowałem swój póki co.
@Kick_Ass: nic, zostanie do wyboru w menu potem, statek zostanie w hangarze aż go nie wybierzesz.

Ja mam 3 statki a latam jednym, polecam Ci zabawę z edytorem statku, ja zwiększyłem sobie ładowność statku aż do 4000kg z czego 900kg to chroniona ładownia przed skanowaniem
@MePix o, a fanty z ładowni wspólne dla wszystkich czy każdy statek ma swoje ? czekam aż dodadzą cokolwiek co przyspieszy transport na powiechni planety. kurła jakieś hooverboardy czy griwcykle by się przydały.
@Kick_Ass: są statki które można przejąć. Plus potem w grze nauczysz się przejmować też statki w kosmosie - niszczysz silniki, dokujesz, wybijasz załogę i wybierasz czy chcesz zgarnąć sobie nowy statek.
Planety i te bazy czy jaskinie które znajdujesz niestety się powtarzają i z czasem zaczną się nudzić, ale jest też trochę planet których nie generlowali tylko zrobili lokacje pod questy (polecam wizytę w neonie). Tak jak w każdej ich gierce