Wpis z mikrobloga

@pilot1123: odkurzaczem wciągnę i do kanalizy

A czemu nie umyjesz na myjniach ręcznych których jest od groma w k


@hesus: bo na myjni ręcznej zapłacisz 20zł i tylko ochlapiesz auto. W domu użyjesz kosmetyków i umyjesz ręcznie i dokładnie wysuszysz. Na ręcznej myjni też możesz teoretycznie ale jak zaczniesz pucować auto to zaraz ktoś się wkurzy, że stanowisko zajmujesz.
@inflacja_biedaku jeśli i tak nie masz co zrobić z tą wodą po myciu to ta mata jest bez sensu bo czy wylewanie do kanalizacji wody z maty czy mycie bez maty i wsiąkanie chemii do gruntu to nie ma różnicy - oba i tak nielegalne w PL
@Messix: Kurnikach? Na żadnym osiedlu nie możesz myć auta. Chyba że śmiejesz się z ludzi mieszkających w blokach. Wtedy wiedz że my się śmiejemy, że nie możesz do żabki po browara skoczyć w 5 minut albo że musisz zapieprzać i trawę kosić na swoje hacjendzie xD

O zwożeniu gruzy w postaci węgla czy wypompowania szamba to nie wspomnę xD
@cwlmod: chlop pisze ze ma podjazd wiec wychodzi na to ze nie mieszka ani w bloku ani w domu na swojej dzialce tylno na tych #!$%@? osiedlach domkow jednorodzinnych budowanych jak kurniki jeden przy drugim. Albo jeszcze gorzej- dom pomiedzy blokami, to juz totalna abominacja

Z blokow sie nie smieje bo 30 lat mieszkalem w bloku i to na zajebistym osiedlu ale #!$%@?, nigdy wiecej. Mam 200m2 dom pod miastem, 3000m2
wylewanie do kanalizacji wody z maty


@klotz: tak to jest jak się radzi głupich wykopków. Do kanalizacji możesz wylewać. A gdzie trafia woda z myjek jak nie do kanalizy?

xDD kolejny cudowny plus mieszkania w tych kurnikach na osiedlach


@Messix: prawo obowiązuje we wszystkich gminach w Polsce a w kurniku to mieszkasz ty. W domku jednorodzinnym nie możesz myć auta i nie ma znaczenia czy masz pałac czy kurnik.

Z
@Messix: Kurnik kurnikowy nierówny. Wczoraj akurat orientowałem się nieco w sytuacji mieszkaniowej w Warszawie. Segmenty nie są takie złe tylko trzeba je dobrze kupić. Są takie coś jest jedna wąska uliczka i 20 domków po 2 mieszkania w każdym, a ich ogródki maja 3 metry szerokości + metr za ogrodzeniem jest okno w budynku sąsiada.

Z drugiej strony masz takie segmenty w miarę dobre lokalizacji. Wystarczy że nie są okno w
@inflacja_biedaku:

tak to jest jak się radzi głupich wykopków. Do kanalizacji możesz wylewać. A gdzie trafia woda z myjek jak nie do kanalizy?


A słyszałeś o separatorach ropopochodnych? Żadna myjnia nie wylewa ścieków bezpośrednio do kanalizy jeśli działa legalnie. W oryginalnym poście na górze pisałeś że chcesz myć w 100% legalnie, a na to przepis jest jeden: szczelne podłoże (mata lub wylewka) -> separator -> kanalizacja. Sama mata nie daje Ci
@klotz: w zapisach ochrony środowiska jest jedno, woda z mycia aut nie może trafiać do gruntu. Koniec kropka. I tylko tego strażnicy miejscy pilnują i dają za to mandat. Nie jestem myjnią samochodową aby ispektor środowiska do mnie przychodził i patrzył czy mam separatory. Jestem zwykłym Kowalskim co sobie auto opłócze raz w miesiącu a nie prowadzi działalność gospodarczą.