Wpis z mikrobloga

Od dłuższego czasu korzystam z Signala, wszystko ok, jednak zauważyłem, że pliki z backupem zajmują już blisko 10GB na moim telefonie. W dodatku Signal tworzy 2 takie backupy, co daje już prawie 20GB. Jak mogę zmniejszyć rozmiar tych plików?

Znalazłem opcję pozostawienia np. ostatnich 5000 wiadomości, ale kto wie co kiedyś może się przydać. Wolałbym usunąć np. wszystkie dotychczasowe zdjęcia/filmy, podejrzewam, że to głównie one generują taki rozmiar pliku (tym bardziej, że do tej pory miałem zazaczoną opcję "wysoka jakość") - da się to jakoś zrobić?

#android #ios #signal #whatsapp #prywatnosc #bezpieczenstwo #telefony #telefon #smartfony #smartfon #software #aplikacje #aplikacjemobilne #gsm #oprogramowanie #informatyka #komputery #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta
  • 17
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@COVID-21 no właśnie o tym mówię, dlatego zastanawiam się czy można w jakiś sposób pozbyć się np zdjęć i filmików (na których mniej mi zależy), a zostawić całość czatu bez zmian - to powinno mocno zmniejszyć rozmiar pliku
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@COVID-21 a no tak, prosta sprawa ( ͡° ʖ̯ ͡°)

widze ze można też wejść w czat pojedynczej osoby i tylko z tego czatu wykasować media, jutro będę próbował o ile udało się zmniejszyć plik, dzięki Mireczku!
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@COVID-21 udało się zaoszczędzić mnóstwo miejsca (backupy będą pewnie mniejsze o ponad połowę), ale zauważyłem jeden duży minus takiego rozwiązania:

Gdy na Signala wrzucamy np. link z YT (lub większość innych) to Signal tworzy miniaturkę (preview) tego filmu, ale w media traktuje to jako obrazek, więc usuwając media przez select all usuwane są także linki, które były powiązanie z tymi preview.. co jest słabe

A co ciekawe linki, w których preview
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@minor983 akurat tworzenie podglądów uważam za jedną z największych zalet Signala, jednak wadą jest to, że usuwając media te linki z podglądem są właśnie traktowane jako media i usuwając je usuwają się razem z podglądami linki.. moim zdaniem nie powinno tak być - jak już to podgląd powinien zniknąć, ale link zostać
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@minor983 @COVID-21 większym dramatem i tak jest to jak twórcy Signala traktują użytkowników iOS - tam w ogóle nie można nawet zaznaczyć wszystkich plików, trzeba je tapować pojedynczo xD więc właściwie aplikacja jest pozbawiona zarządzania pamięcią

wyobraźcie sobie kogoś kto używa takiej aplikacji wiele lat, kończy mu się miejsce w telefonie i musi teraz ręcznie naciskać 8000 tysięcy obrazków, aby zwolnić miejsce (i to jeszcze wszystkie w osobnych czatach, bo
  • Odpowiedz
@roninq6 Zawsze mnie zastanawiało po co to wszystko trzymać w pamięci (5000 wiadomości 8000 obrazków)? Przeglądasz co np pisałeś z kimś 2 czy 3 lata temu? Ja mam ustawiony autodelete po jednym dniu i elo.
  • Odpowiedz