Wpis z mikrobloga

@EmDeCe: moze i beda jezdzic samochodami ale tylko u siebie bo jak w krajach Europy wprowadzą Ultra niskie strefy emisji spalin to tymi autami co u nich są już tutaj nie przyjadą. Trzeba jednak sprawiedliwie powiedzieć że trochę racji ma po c*** te strefy z taką niską emisją spalin jeżeli jednocześnie płoną firmę która zajmują się recyklingiem już Euro 5 powodowało że samochody wyrzucałeś siebie oczyszczone wysoko spaliny prawie nie było
@EmDeCe: A jak wprowadzą euro 8 to ja nie wiem kogo będzie stać na auto bo to wszystko będzie elektryczne tylko że jak się zapali to trzeba trzy dni gasić jakoś nikogo wtedy nie martwi ilość wody zużyta do gaszenia i jej wpływ na ekologię tak samo jak nikogo nie martwi jak będą przetwarzać Zużyte baterie z samochodów bo coś się boję że zaczną wyrzucać w lesie. Ja w samochodzie mam
@EmDeCe: Powiem tak już Arystoteles wyżej cenił monarchie i tyranie niż demokrację. Nie chodzi o to że on chwali łukaszenkę tylko w kryzysowych sytuacjach, wojna trzymanie władzy w jednej rękach może być dobrym rozwiązaniem. jak wojna w 39 się zaczęła to też władze przekazało się wtedy w ręce naczelnego wodza nie było już żadnej demokracji. Poza tym Zwróć uwagę że demokracja w pojęciu ateńskim dotyczyła tylko obywateli którzy mieli obywatelstwo a
@EmDeCe: demokracja jest dobrym systemem nie mówię że najlepszym ale bardziej na czasy pokoju na wojenne czasy potrzeba tyrana pokroju Stalina albo Churchilla Churchill wcale to nie był taki potulny baranek tylko do Polski nie docierają pewne informacje na przykład w trakcie wojny stwierdził że Bangladesz nie przyczynia się do postępów w wojnie więc zabrał im jedzenie czym zagłodził miliony A to jedzenie wysłał na wyspy
jak wojna w 39 się zaczęła to też władze przekazało się wtedy w ręce naczelnego wodza nie było już żadnej demokracji.


@siddhariha-cautama: no ale tu to ostro popłynąłeś XD

Możesz wymienić kraje które to zrobiły? Tylko proszę o demokratyczne.
Na szczęście normalne demokratyczne kraje działały bez zarzutu i dzięki temu wygrały II WŚ i ich powojenna rzeczywistość rysowała się w jasnych barwach.
@EmDeCe: być może nie napisałem zbyt jasno i nie zrozumiałeś mojej myśli chodziło mi o to że w momencie wybuchu wojny nie działał już parlament sejm senat politycy znikli a władza została przekazana w ręce naczelnego wodza przypomina to trochę działania tyrana w tym sensie że władza jest zjednolicona w jednym ręku a nie w tym że tyran zabija kogo mu się zachce
Możesz wymienić kraje które to zrobiły? Tylko proszę o demokratyczne.


@EmDeCe: A to trudno zrobić z kilku przyczyn bo pierwszych ja nie znam aż tak dobrze historii wszystkich krajów po drugie kryterium państwo demokratyczne i nie demokratyczne jest kryterium Nie jaskrawy no na przykład obecnie pewne środowiska twierdzą że Polska nie jest państwem demokratycznym mówimy na przykład o Niemczech Francji po trzecie trudno też określić na ile wolność była ograniczona na
@siddhariha-cautama: No to tak: czy w USA była demokracja czy władza wodzowska? czy w Anglii tak było, czy Polska tak miała? Jaka władza była w Niemczech, ZSRR, Japonii? Proste pytania.

Weź na przykład Piłsudskiego przecież przewrót majowy to nic innego jak pucz i dyktatura przecież w trakcie przewrotu majowego zginęło kilkaset ludzi a później była inwigilacja cenzura dyktatura i bicie ludzi na ulicach


Oczywiście, że to był pucz. Pan Piłsudzki nawet
No to tak: czy w USA była demokracja czy władza wodzowska? czy w Anglii tak było, czy Polska tak miała? Jaka władza była w Niemczech, ZSRR, Japonii? Proste pytania.


@EmDeCe: No przecież mówię że nie jest to proste odpowiedzieć na twoje pytanie gdzie była demokracja A gdzie nie bo na przykład Hitler doszedł do władzy w sposób zupełnie demokratyczny w ostatnich wyborach bodajże w 33 roku dostał około 92%. A później
Zdaniem Garlickiego Bereza była wzorowana na hitlerowskim obozie koncentracyjnym KL Dachau (utworzonym wiosną 1933 roku), którego zadaniem przed 1939 rokiem nie była eksterminacja więźniów, ale ich zastraszenie i zniechęcenie do dalszej działalności politycznej.


@EmDeCe: tutaj nie byłbym taki pewien dlatego że rosyjskie łagry do złudzenia przypominały niemieckie obozy koncentracyjne nawet napis się zgadzał praca ciebie uczyni wolnym takie napisy były nad bramami łagrów na Dalekim Wschodzie nie wiem czy wszystkich ale
@EmDeCe: to akurat cytat amerykańskiego polityka dotyczący szafa Reza pahlavi ponieważ był draniem ale na usługach USA także nie trafiłeś z tymi Chinami i Rosją Ale ogólnie to taką zasadę przyjmuje się na całym świecie kropka Weźmy sobie przykład Polski weźmy takiego łupaszkę Może był draniem ale naszym draniem
@EmDeCe: Zwróć uwagę że na przykład król Arabii Saudyjskiej zabił dziennikarza w ambasadzie w Turcji wszystko się nagrało bo gościu miał ze sobą mikrofon i sprawę zamietli pod dywan a dziennikarza poćwiartowali i znowu okazuje się że dynastia saudów chociaż król zamienił się lekko w tyrana bo jak przyszedł to aresztował całą rodzinę i skonfiskował u nich majątek taki był warunek uwolnienia i okazuje się że może i ten król był
Stalin i inni byli cool. On tylko eliminował wrogów ojczyzny... ( ͠° °)


@EmDeCe: No ja nie postępowałby tak radykalnie i wszystkich tych ludzi wrzucał do jednego worka Stalina Piłsudskiego towarzysza Mao i Pol pota Ja myślę że między nimi są duże różnice aczkolwiek wszyscy oni byli tyranami nie mi oceniać Piłsudskiego w sytuacji geopolitycznej w Polsce po odzyskaniu niepodległości być może Polska była na tyle