Wpis z mikrobloga

Jakie macie odczucia z użytkowania foteli skórzanych w samochodach? Rzeczywiście jest to takie duże utrudnienie w lecie i zimą? Nigdy nie miałem z nimi do czynienia a opinie są dość skrajne i ciężko coś z nich wywnioskować. Chodzi mi konkretnie o czarną skórę naturalną (nie ekoskóra) dobrą jakościowo (nappa) z podgrzewaniem, ale bez funkcji wentylacji. Osobiście najbardziej wolałbym welur, ale w interesujących mnie modelach nie występował, z kolei materiał + boczki skórzane nie występują zbyt często i mam dylemat, bo zapewne musiałbym odrzucać dobre egzemplarze tylko dlatego, że mają skórzane fotele.

#motoryzacja #samochody #pytanie #pytaniedoeksperta #kiciochpyta #ankieta #auto

Która opcja foteli samochodowych lepsza?

  • Dobra jakościowa skóra naturalna bez wentylacji 38.8% (19)
  • Materiałowe z boczkami ze skóry naturalnej 61.2% (30)

Oddanych głosów: 49

  • 6
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@lunar4: mam skórzane z wentylacją i jest dobrze nawet podczas upałów (bo jasne się nie nagrzeje), zero dyskomfortu. Bez wentylacji latem byłby odczuwalny dyskomfort wynikający nie tyle z temperatury, co dotykania tej tapicerki przez cieńsze ubrania. Dobra tapicerka materiałowa byłaby znacznie fajniejsza. Tyle że w dzisiejszych czasach taka to rzadkość albo do wyboru są tylko czernie i szarości. Ale jakbym miał wybierać między np. czarną skórą a dowolnymi szmacianymi, wolałbym
  • Odpowiedz
@lunar4 wcześniej miałem skore z podgrzewaniem foteli. Jeździło się normalnie. W zimę grzanie bardzo szybko robi się ciepło.
Teraz mam grzane, masowane i wentylowane. Zdecydowanie mogę polecić. Warto było dopłacić.
  • Odpowiedz
@lunar4 miałem skóry tylko w dość starym prawie 20letnim samochodzie. W lecie tyłek mokry od razu i plama, na zakrętach czujesz jak jeździsz po fotelu no i największy minus to dla mnie taki że skóra jak się zużywa to wygląda to ochydnie. Więcej skóry bym nie chciał
  • Odpowiedz
@lunar4: miałem skórę, skórę na boczkach i alcantare w środku, alcantare i welur

Welur to jest spoko w polonezie co najwyżej

Skóra zimą jest spoko o ile masz podgrzewane fotele, latem nie jest problemem bo goły nie siadasz na niej

O skórę też trzeba dbać
  • Odpowiedz
@lunar4: mam w jednym samochodzie czarną nautralną. zimą no jest zimna, ale jakoś nie odczułem tego zimna aby przeszkadzało bardzo, plus jest podgrzewanie fotela które się włącza.latem jest gorąca tylko jak bezpośrednio na nią świeci słońce. Ogólnie nic co by jakoś przeszkadzało. Mi bez różnicy czy welur, szmata czy skóra pod względem praktyczności.
Ogólnie skóra jest fajniejsza, lepiej auto wygląda no i lepiej się czujesz w takim fotelu. jest też
  • Odpowiedz