Wpis z mikrobloga

#nieruchomosci

Mam pytanie, czy jak w moim mieście mieszkanie w czerwcu było wystawione za 210k i ktoś to mi zayebal z przed nosa, (Dosłownie ogłoszenie wisiało 1 dzień) a teraz to samo mieszkanie zostało wrzucone za 265k z napisem do negocjacji, to jakie jest prawdopodobieństwo ze kupił je spekulant? i jaka szansa na jakiś konkretny upust przy negocjacjach.

Gość nawet te same zdjęcia wrzucił w sensie biuro/posrednik a z mieszkania nawet starych prl-owskich mebli/dywanow/kuchni nie pokwapili się wynieść

Mieszkanie nie jest warte więcej niż 210k, Ale podobne są powystawiane po 240k pod wpływem BEKI2%

Kto kupił i ile da do negocjacji

  • Spekulant. Negocjacje <5% 47.3% (35)
  • Spekulant. Negocjacje 5%-10% 10.8% (8)
  • Spekulant. Negocjacje 10%-15% 14.9% (11)
  • NIE Spekulant. Negocjacje <5% 10.8% (8)
  • NIE Spekulant. Negocjacje 5%-10% 6.8% (5)
  • NIE Spekulant. Negocjacje 10%-15% 9.5% (7)

Oddanych głosów: 74

  • 9
@555666wedf534hthnet5ry6: serio ankieta na wykopie ma ci powiedzieć ile da się wynegocjować? Ogladales to mieszkanie? Jesteś pewien ze sprzedawca się zmienił? Pamiętaj ze jak ktoś to kupił żeby puścić dalej, to wziął na siebie po drodze notariusza, pcc i będzie musiał odprowadzić dodatkowy podatek dochodowy - chyba 19proc przy odsprzedaży. Może puść jakiegoś znajomego - niech wybada temat agresywnie, ty potem będziesz miał łatwiej...
@555666wedf534hthnet5ry6 : mówię z głowy, ale wydaje mi się ze tak, tj nie jestem pewien stawki - reszta jest tak jak napisałem, trzeba odprowadzić podatek dochodowy przy odsprzedaży mieszkania do 5 lat od zakupu. A jak chcesz wydoić każdy grosz, to jakiś ogarnięty znajomy będzie najlepszym pomysłem żeby ustalić na czym stoisz bez zrażania sprzedającego. A jakby poszło aż za dobrze, to znajomy może poleciec w chooya ze nie szuka mieszkania dla
@555666wedf534hthnet5ry6: jeżeli ktoś to kupił, to będzie musiał zapłacić 19% podatku od potencjalnej różnicy, czyli od 55k, a więc 10k, musiał też wcześniej zapłacić 2% podatku PCC od 210k, a więc 4,2k, do tego koszty notarialne i inne rzeczy, powiedzmy z 2k

więc ma 16,2k kosztów, zarobi na tym flipie ok. 38,8k, więc pewnie taniej jak za 240k nie sprzeda, żeby coś zarobił na tym