Wpis z mikrobloga

Mam szybkie dwa pytania o Bieszczady.
1. Jak teraz wygląda sytuacja z punktami kasowymi w parku? Od której godziny są otwarte?
2. Jest jakaś kara za brak biletu czy jeszcze tego nie wprowadzili? (parę lat nie byłem w BPN i nie wiem)
#bieszczady #gory
  • 5
@Rzeszowiak2: 1. Nie ma chyba oficjalnej godziny, zwykle chyba koło 7-8 otwierają.
2. W regulaminie masz zapis, że jeśli punkt kasowy był zamknięty, a zakup przez internet niemożliwy, to jesteś zobowiązany wykupić bilet przy schodzeniu ze szlaku. Kiedyś były jakieś takie lotne patrole BdPN na najpopularniejszych szlakach, ale jeśli nie miałeś biletu, to mogłeś go po prostu kupić u nich.
@Rzeszowiak2: Byłem tydzień temu. Na mniej uczęszczanych trasach punkty kasowe są nieczynne (np. podejście na Jawornik i Rabią Skałę). Przy takiej nieczynnej kasie masz kod QR do kupienia biletu, ale to na nic. Albo nie masz zasięgu, a jak już się połączysz i dokonasz przelewu, to nie dostaniesz żadnego potwierdzenia z BPN. Jakiś kod kreskowy czy QR itp. Chyba jedynie możesz pokazać, że w ogóle dałeś dyspozycję przelewu. Ale jeszcze nigdy