Wpis z mikrobloga

Mireczki, mam zamiar kupić mieszkanie na #giszowiec #katowice. Podpowie ktoś jak wygląda tam teraz komunikacja z centrum miasta i Sosnowcem (dojeżdżam na uczelnię)? Jak ze smogiem w zimę? Czy z terenów kopalni słychać jakieś hałasy, czy są smrody?
Wszystkie posty na wypok są stare, ciekawa jestem czy coś się tam zmieniło czy dalej patola.
  • 9
@pani_gozdzikowa: na ogół jak jesteś niemobilna to źle skomunikowana jest ta dzielnica w dalszym ciągu, także nie wiele się w tej kwestii zmieniło (chodzi o komunikacje miejską). Jak masz samochód to wybudowali potężny węzeł i jest w pytke. Patologii dużej nigdy tam nie było, aczkolwiek to z mojej perspektywy, czyli osoby która czasem tam była. Co do reszty się nie wypowiem.
@pani_gozdzikowa do Sosnowca i do centrum masz teraz nowego przyspieszonego busa M113. Smog w zimę niestety nadal jest, tego się z dnia na dzień nie pozbędziemy. Kopalnia już nie funkcjonuje, więc nie powinna też hałasować. W zależności od miejsca słychać za to nocą autostradę / DK86. Ogólnie sporo się zmieniło na plus, rynek wyremontowany, czysto i spokojnie.
@Paul167 Jak Staszic nie funkcjonuje?xD
@pani_gozdzikowa Dojechać do Sosnowca jak najbardziej się da ale trzeba wliczyć do tego przesiadkę. Z Giszowca sporo busów jedzie do centrum więc nie powinno by więc problemów.
Kopalnia jak najbardziej działa ale one zbytnio nie hałasują na powierzchni, czasem zatrzęsie blokiem ;)
Patologii nie ma już tyle co kiedyś więc też na plus.
@Hugenot111: Bliżej osiedla Szyb IV tylko, ale tam się mało dzieje. Mówiłem o Wieczorku, w tym miesiącu będą obalać szyb „Giszowiec”, już nie ma lin. Pociągi z piaskiem już też nie jeżdżą.