Wpis z mikrobloga

mój brat kupił z 2 lata temu jakaś akcje short na #trading212 potem się tam nie logował i zapomniał o tym. Ma tam jakieś 97% strat ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy właściwie oprócz tego ze stracił pieniądze musi odprowadzić podatek od tego? Są jakieś jeszcze inne ryzyka grania na akcjach typu short i long długoterminowo? Ja jestem w tym zielona #gielda #frajerzyzmlm
  • 9
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

@bvfgh: obowiązek podatkowy powstaje w chwili sprzedaży akcji, jak kupił i tylko trzymał je to nie musi nic płacić

jak kupił i sprzedał to wtedy wylicza podatek

mając stratę technicznie może nie składać deklaracji podatkowej, praktycznie jeżeli w następnych latach planuje dalej się bawić to jak wykaże stratę w PIT to w kolejnych latach jakiś ułamek tej straty może odliczyć od zysków o ile będzie jakieś miał ( ͡°
  • Odpowiedz
mój brat kupił z 2 lata temu jakaś akcje short na #trading212 potem się tam nie logował i zapomniał o tym. Ma tam jakieś 97% strat ( ͡° ͜ʖ ͡°) czy właściwie oprócz tego ze stracił pieniądze musi odprowadzić podatek od tego? Są jakieś jeszcze inne ryzyka grania na akcjach typu short i long długoterminowo? Ja jestem w tym zielona #gielda #frajerzyzmlm
  • Odpowiedz