Wpis z mikrobloga

Głupia sprawa, zasrało mi olejem tył silnika, jeśli dobrze się znam (a nie znam się) to jest miejsce nad kolektorem wydechowym, widoczne jak się otworzy maskę i zajrzy na tył silnika, bliżej ściany grodziowej. Wydaje mi się, że wali olejem na vtecu czyli w okolicach i powyżej 4tys obrotów. Na trasie 600km i spokojnej jeździe nie wzięło prawie nic oleju, dolałem profilaktycznie 100-150ml. Przy trasie powrotnej 700km, autostrada kilka razy dłużej 4tys obrotów i kilka razy wyprzedzanie, raz ze zmęczenia nie zdążyłem wrzucić trójki i odcięło przy prawie 7tys obrotów. Po tych 700km mam tył silnika w oleju, musiałem dolać około 400ml oleju żeby na bagnecie poziom minimum uzupełnić do poziomu spod górnego zakresu czyli tego sprzed 1300km.
Co mogło walnąć? Jakaś uszczelka? Płyn chłodniczy w normie, auto się nie przegrzewa.
Pacjent to Honda Accord VII 2.0 155KM.

#honda #accord #motoryzacja
  • 3
  • Odpowiedz
@tom1988: zawór sterujący vtechem , między nim, a blokiem silnika jest uszczelka. Z tyłu masz też filtr oleju, może ktoś nie posmarował uszczelki przy montażu. Uszczelka pokrywy zaworów jeszcze może być.Nic więcej nie ma. Wątpię, że z miski tak wysoko rzyga.
  • Odpowiedz