Wpis z mikrobloga

Co twoim zdaniem się wydarzyło?

  • Ukraina chciała wciągnąć Rumunię i NATO do wojny 39.6% (40)
  • Ukraina poinformowała o faktycznym wydarzeniu 29.7% (30)
  • Nie mam zdania/nie wiem 16.8% (17)
  • Ukraina sama zrobiła nalot shadedów na swój port 6.9% (7)
  • Rosja chciała wyciągnąć Rumunię z pomocy Ukrainie 6.9% (7)

Oddanych głosów: 101

  • 22
  • Odpowiedz
@JPRW: po pierwsze to jest ankieta - moja odpowiedź jest dokładnie w środeczku, po drugie - ta rosyjska rakieta pod Bydgoszczą to będzie żarła ale podczas kampanii wyborczej a nie dzisiaj na wypoku, po trzecie - naturalnie na myśl przychodzi Przewodów, gdzie również Ukraina była pierwsza do informowania co się wydarzyło jednak potem pojawiły się informacje zaprzeczające stronie ukraińskiej.
  • Odpowiedz
@Mezomorfix: oczywiście że tak, interes Ukrainy to ciągle przypominać że należy ją wspierać, również próbować wciągnąć sąsiadów do wojny jeżeli to tylko możliwe. Jednak interes sąsiadów Ukrainy to nie dać się wciągnąć do wojny w żadnym nieuzasadnionym wypadku.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: I co dalej? Rosyjska rakieta naruszyła integralność Polski, białoruskie helikoptery naruszył integralność Polski i gdzie jest wojna? Czemu się nie zaczęła? Przecież to są potwierdzone przypadki.
A w przypadku niepotwierdzonego wydarzenia wystarczy wydać komunikat: nic się nie stało i elo, wojna nie wywołana.

W dwóch słowach: nie da się "wciągnąć do wojny" żadnego państwa poprzez informowanie o tego typu naruszeniu i to niezależnie od tego czy to naruszenie miało miejsce
  • Odpowiedz
@JPRW: whataboutism - doskonały sposób prowadzenia dyskusji, daruję sobie bo argument "a u was biją murzynów" to żaden argument (to że Polska nie weszła do wojny w analogicznym przypadku nie znaczy że Rumunia nie mogłaby wejść, naruszenie integralności terytorialnej jak najbardziej jest powodem/pretekstem do wypowiedzenia wojny)
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Tak, mogłaby wejść. Gdyby sama chciała. A gdyby nie chciała, to by nie weszła, nawet jak rakiety spadłyby na centrum Bukaresztu. Dlatego nie da się wciągnąć w wojnę innego państwa w ten sposób.
  • Odpowiedz
@JPRW: trudno się z tym nie zgodzić ale czy już wiemy że ten dron na pewno wleciał i wybuchł w Rumunii? Strona rumuńska zdementowała ukraińskie informacje na temat shadeda, który się zgubił i poleciał gdzie indziej - informowanie o czymś co się nie wydarzyło już taką próbą wciągnięcia do wojny będzie.
  • Odpowiedz
informowanie o czymś co się nie wydarzyło już taką próbą wciągnięcia do wojny będzie.


@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: XD Zajebista próba. Rumunia odpowiada: nieprawda, nic się nie stało i cały genialny plan wciągnięcia w wojnę nie wypalił.
  • Odpowiedz
@FENOMENALNY_CZARODZIEJ: Argumentów? Chyba pięć razy cię proszę, żebyś mi wytłumaczył jak można wciągnąć państwo do wojny informując o rozbiciu się drona na jego terytorium, a ty nie potrafisz tego zrobić.
  • Odpowiedz