Wpis z mikrobloga

Port Baldur's Gate 3 na #ps5 jest lichy na premierę. Okropne czasy ładowania. Tryb wydajności zupełnie niestabilny.

Kolejna gra w tym roku z adnotacją CZEKAĆ. W przypadku BG3 tym bardziej, bo - ha tfu - nie ma wersji fizycznej (czemu internet o tym nie nie narzeka, nie wiem).

To kolejna gra, na którą cierpliwie będę czekał, obok:

- Jedi Survivor - wolno idzie im łatanie gry, a jest co poprawiać w kwestii wydajności i jakości grafiki. Na premierę była tragedia. Bez istotnych poprawek nie ruszam. Tyle miesięcy po premierze, a nie ma opcji wyłączyć Ray Tracing, który uwala wydajność.

- Final Fantasy 16 - gra była (wg DF) dopieszczona na premierę, ale ja chętnie zagrałbym w 40 lub 60 klatkach. Tryb 60 jest, ale wygląda jak wrzucony na ostatnią chwilę. Na razie czekam. Niestety to takie czekanie gdy nie wiadomo co mają w planach i na kiedy zrobić.

- Remnant 2 - tutaj też nic złego się nie działo, ale przydałoby się trochę więcej optymalizacji + gra dostaje poprawki balansów/bugów. Warto jeszcze chwilę poczekać.
  • 12
  • Odpowiedz
Okropne czasy ładowania


@Theos: to akurat norma też na PC niestety
ja jestem ciekaw jaka jest wydajnosc w akcie 3 na ps5, bo na PC optymalizacja w miescie lezy xd
  • Odpowiedz
@Theos sony ma już jakiś normalny system zwrotów? Bo przy grze cyfrowej idealnyą sprawa jest sprawdzenie gry przez te 2h jak na steam czy xbox.
  • Odpowiedz
@Medonix: Zawsze było tak że jak kupiłeś grę i jej nie pobrałeś to mogłeś zwrócić. Ale była też sytuacja z cyberpunkiem więc może od tego czasu coś się zmieniło.
Osobiście wątpię że jest to zrobione tak jak na Steam.
  • Odpowiedz
  • 0
@Theos: to akurat norma też na PC niestety


@Marcines: 40/50 sekund to norma przy tak szybkim dysku na PC? Wątpię.

normalny system zwrotów?


@Medonix nie ma systemu zwrotów.

Zawsze było tak że jak kupiłeś grę i jej nie pobrałeś to mogłeś zwrócić.


@Olcziq innymi słowy zwracają za missclick, za normalny zakup gry nie.
  • Odpowiedz
@Olcziq czyli tak jak sądziłem w japonii dalej poprzednia dekada, płatne zapisy w chmurze i dema.

Szkoda bo jako, że wiele osób ma ps5 to potem dla nich jest abstrakcją, że można kupić preorder i niczym nie rysykować.
  • Odpowiedz