Wpis z mikrobloga

Jeszcze trochę i rola telewizji będzie zmarginalizowana na maksa. Już teraz rynek reklamowy w Internecie prześcignął telewizyjny. Zastanawiam się w jaki sposób utrzymają się te wszystkie telewizje? Jak będą prać głowę ludziom? Internet jest wolny. Sens polega na tym, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii. Co prawda czyha tu wiele zagrożeń, ale to i tak dużo lepszy sposób na pozyskiwanie informacji, niż TV, także ze względu na źródła.

-Dlaczego mam oglądać jakiś beznadziejny reportaż lub dokument w TV, skoro mam niestronnicze kanały na YT? (np "Zbrodnia Ikara)
-Nie muszę oglądać wiadomości/faktów/wydarzeń bez dorabiania idei, wystarczą mi suche fakty
-Nie potrzebuję czekać do 22:30 na jakieś bezbeczne show starego boomera Wojewódzkiego, bo Internet proponuje mi tysiące osób z podobnym, a nawet lepszym contentem
-Sport? Mam Premier League czy KSW na viaplay, dobre gale bokserskie w systemie PPV, aplikacja Sport TVP jest za free. Jak potrzebuję mega telewizji i więcej sportu, dokupuję sobie pakiet Polsatu na neta.

Właściwie, to młode pokolenie nie potrzebuje telewizji wcale, bo wszystko inne dostępne jest często za darmo w Internecie. W dodatku nie ma czegoś takiego jak "czas antenowy", a wybór jest ogromny.

I teraz zastanawiam się, w jaki sposób przetrwa telewizja kompletnie nieprzygotowana na zmiany i zapatrzona w siebie, czyli TVN. A no raczej nie przetrwa, kiedy pokolenie PRL odejdzie na wieczną wartę, bo co ma do zaproponowania widzom?

Polsat nokautuje TVN, ponieważ ma kanały sportowe, które są także dostępne w Internecie - piłka nożna, siatkówka, koszykówka, boks - do wyboru do koloru. Poza tym są jeszcze kanały typu Polsat Viasat History etc.

TVP siłą rzeczy jest niemożliwe do usunięcia, bo jest państwowa, ale nawet oni mają duża ilość sportu, różnych bezpłatnych materiałów w aplikacji mobilnej vod TVP.

Chcesz rozdawać karty w XXI wieku, musisz być w Internecie, ale tam konkurencja jest tak duża, że i tak stracisz sporo. Nic nie ucieszy mnie z biegiem czasu tak, jak te telewizyjne, zakłamane dziennikarzyny, które wywracają się prosto na głupi ryj.

#bekazpodludzi #bekazlewactwa #marketing #reklama #media #takaprawda #gownowpis #przemyslenia #nieibeskiepaski #rozowepaski #dziennikarstwo
  • 1