Wpis z mikrobloga

#magisk #mbank od jakiego czasu mBank wykrywa roota (nie da się zalogować do aplikacji odciskiem palca), płatność NFC nie wiem czy działa. Mam wersję 23. Do której zaktualizować wersji?
  • 42
zaktualizuj do najnowszej, włącz zygisk, enforce deny list, configure deny list, wybierz mBank oraz koniecznie, zmień nazwę apki magisk (np. na magik) za pomocą Magisk Hide
@zaciskk teraz aktualizacje robisz wypakowując boot.img z aktualnej wersji wgranego systemu, wrzucasz to do pamięci telefonu, #!$%@? w magisk i instalujesz w recovery do partycji boot.
możesz przed aktualizacją sprawdzić, czy mBank po ostatnim updacie nie dołożył jakiegoś modułu do wykrywania roota, może starczy go zaznaczyć w denylist / magisk hide, potem wyczyść cache apki mBank j zobacz czy zaskoczylo
pobierz że sklepu Play apke YASNAC i zobacz czy przechodzisz SafetyNet, jeśli nie to pobierz z githuba moduł do Magiska o nazwie Universal SafetyNet Fix i zobacz jeszcze raz - osobiście wątpię że to kwestia aktualizacji Magiska, ale może... Ta wersja która masz działa już w trybie Zygote?
Z apkami wykrywającymi roota jest różnie. mBank wiem że sprawdzał nazwę aplikacji, dlatego trzeba ją zmienić z poziomu Magiska. Do tego niektóre apki mają te śmieszne moduły, które trzeba ręcznie też zaznaczyć, żeby nie wykrywały roota. W przypadku apki PKO, to po namierzeniu roota zapisywała ten stan w pamięci telefonu i trzeba było wyczyścić wszystkie dane apki i ja wyzerować, żeby na nowo zrobiła test. Jakaś apka sprawdzała też SafetyNet, więcej metod
@zaciskk masz już najnowszego magiska? uruchomiłeś magisk in zygote (zygisk)? dodaj do enforce deny list apki Google Play Store oraz Google Play Protect Service. następnie wyczyść dane apki Google Play Store, restart telefonu i sprawdź SafetyNet
zrób tak,
1. Zainstaluj najnowszą wersję Magiska
2. Włącz zygisk a potem enforce deny list, I zmień nazwe Magiska
3. Do enforce deny list dodaj mBank, Google Play Store I Google Play Protect Service (wszystkie moduły)
4. Zainstaluj Safety fix z linku wyżej
5. wyczyść dane apki Google Play Store I mBank (wszystkie nie tylko cache)
6. restart, sprawdź YASNAC (SafetyFix)
7. na nowo zaloguj się do mBank (bo wyczyściłeś dane apki)
Ja mam Magisk 23.0, Hide, Zygisk, odmówione mBank i Google na liście i YASNAC pokazuje mi oba Powodzenie ale "Evaluation type" BASIC a nie HARDWARE BACKED. Android 7. Aplikacja mBank nie chce się aktywować... ciekawe czy to o to chodzi, że za stary system lub to BASIC. Zastanawiam się czy uda mi się ze starego telefonu działającą aktywowaną sklonować... hmmm.