Wpis z mikrobloga

#magisk #mbank od jakiego czasu mBank wykrywa roota (nie da się zalogować do aplikacji odciskiem palca), płatność NFC nie wiem czy działa. Mam wersję 23. Do której zaktualizować wersji?
  • 42
  • Odpowiedz
No niestety, klonowanie nic nie daje bo wtedy apka mówi, że "urządzenie zostało odłączone". Trzeba by jej oszukać jakoś, że jest na tym samym telefonie. Lipa z tym. mObywatel nie jest tak wymagający i działa ;) Powinni publikować alternatywne wersje aplikacji dla ludzi z rootem, na ich własną odpowiedzialność. // Doinstalowanie SafetyNet Fix u mnie wszystko popsuło, tj. w YASNAC oba miałem Niepowodzenie, nawet po wyłączeniu i odinstalowaniu tego modułu. Dobrze, że
  • Odpowiedz
  • 1
@zaciskk zainstalowałeś SafetyNet z linku wyżej? To ważne.

@Twingoer evaluation type basic jest prawidłowe. mBank wykrywa czy jest zainteresowany magisk. Zmień nazwę aplikacji z poziomu opcji Magiska.
  • Odpowiedz
via Android
  • 0
@xVANKO właściwie to nie zrobiłem jednej rzeczy, do deny list nie dodałem Play store i Play service bo po prostu nie mam tych apek na liście, nie wiem czemu.
  • Odpowiedz
  • 1
@zaciskk spróbuj w takim razie pobawić się magisk prop hide. Info masz na GitHubie SafetyNet Fix (link który wcześniej wysłałem), w README. Więcej pomysłów niestety nie mam.

@Twingoer Zaznaczyłeś wszystkie moduły apki mbanku w DenyList jak na obrazku? Dodatkowo jak przechodzisz SafetyNet, masz randomowy id apki Magiska (Magisk Manager Hide) i wszystkie moduły mbanku dodane do DenyList, to jeszcze spróbuj wyczyścić wszystkie dane apki mbanku, tak jakbyś ja reinstalował - może zapisują
xVANKO - @zaciskk spróbuj w takim razie pobawić się magisk prop hide. Info masz na Gi...

źródło: temp_file2009647661885956722

Pobierz
  • Odpowiedz
  • 1
A i jeszcze dodajcie Google Pay jeśli jest zainstalowane do DenyList, mBank odpytuje API Google Pay jeśli jest zainstalowany i tak też sprawdza roota. Tak więc w DenyList powinny znaleźć się (jeśli zainstalowane):

- Google Pay
- Google Play Protect Services
- Google Play Store
- Google Play Services
- Google Service Framework
- Google Wallet
- mBank
- Security Hub

Oczywiście wszystkie moduły / usługi tych aplikacji (niebieski pasek ma być
  • Odpowiedz
@xVANKO: Tak, niestety ale to wszystko przeszedłem. Żałuję że nie zainstalowałem jej przed zrootowaniem telefonu... Na poprzednim działa gdzie SafetyNet nie przechodzi i jest "napsute" jeszcze gorzej bo starszy Magisk i jeszcze Xposed, disable flag secure :) Coś tam płakała, że telefon niebezpieczny ale działa... a tu nie mogę zaktywować jej. Smuteczek.
  • Odpowiedz
@xVANKO: Wiekowy, tak jak pisałem powyżej Android 7 (ale mBank chyba jeszcze 7 obsługuje). A dokładniej mówiąc lata on na Xiaomi Mi Max 1. Tak sobie odpaliłem jeszcze RootBeer i mam na czerwono: BusyBox Binary, SU Binary, 2nd SU Binary check, For RW Paths, Root via native check, Magisk specific checks - być może "naprawienie" każdego z nich by pomogło. Będzie googlania...
  • Odpowiedz
  • 1
@Twingoer odpaliłem sobie Samsunga z magiskiem i androidem 7, dodałem rootbeer do denylist i nic nie wykryło. Może zaktualizuj do najnowszej wersji i styknie.
  • Odpowiedz
@xVANKO: A faktycznie, że też na to nie wpadłem, żeby RootBeer dodać do Deny List i wtedy zerknąć na wynik... Wszystko zielone oprócz... BusyBoxBinary. Any idea? Być może to przez instalację ROM Toolbox lub Lucky Patcher. Robię backupa i przyjrzę się temu :)
  • Odpowiedz
@xVANKO: Poszło :) Już myślałem że będę musiał wracać do backupu gdzie nie mam tych "dziwnych" apek poinstalowanych... Musiałem ręcznie usunąć system/bin/busybox. Ciekawe czy jak teraz za którymś razem przyjdzie mi do głowy instalacja, np. "Busybox for Android" to czy się zepsuje... Zrobię backup tej aktywowanej apce mbank ^^

// next challenge to ING, gdzie tej apki nie ma już na Androida 7 a instalacja spoza Sklepu mówi jej, że nie
  • Odpowiedz
@xVANKO: Elegancko... tj. jeszcze nie sprawdzałem. Miałem coś takiego na myśli z oszukaniem wersji Androida, ale potem stwierdziłem w głowie, że to może być bez sensu, bo aplikacja na nowszy system może po prostu na starym nie zadziałać... ciekawe.

edit: A znasz sposób oszukania apki że pochodzi ze Sklepu? Bo już w sumie nie chce mi się bawić w zmienianie props urządzenia, fingerprintsy itp...
  • Odpowiedz