Wpis z mikrobloga

@aaress: taka ciekawostka: na PC używanie padów (przynajmniej na cywilizowanym zachodzie) jest mega powszechne w #baldursgate3 w trybie eksploracji, do łażenia po mapie. I obsługa pada jest bardzo chwalona. Dopiero do klikania po menu sięga się po myszkę - i masa osób tak gra

Z konsolowców podłączających myszkę do konsoli, znam jeden przypadek - kompletna nisza

Czemu wersja PS nie ma obsługi myszki, ciężko powiedzieć
najlepiej grać na myszce i klawiaturze


@aaress: kto tak powiedział? Divinity OS 1&2 ograne w coopie na padzie bez problemów to dlaczego tu by miało być inaczej ? xD ahh xboxiarze i ich fikołki żeby zracjonalizować sobie zły wybór
@aaress ja pograłem początkowe 20 min na m+k i szybko odpaliłem pada - możliwość bezpośredniego sterowania bohaterami zza pleców to meega wygoda; przy klasycznym myszkowym point and click to po chwili już mi sie nie chciało grać ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Nie ma to jak wydać grę w którą najlepiej grać na myszce i klawiaturze za tą samą cenę bez obsługi myszki i klawiatury i jeszcze wszyscy zadowoleni...


@aaress: idąc tą logiką każdy fps powinien być na konsolach tańszy niż na pc xD
@Kruk_98: w fps można spokojnie pograć na padzie, BG3 jest dla mnie kompletnie nie grywalne, cieszę się że poczekałem z preorderem i nie zamówiłem na ps5.
@ebson: Może dla Ciebie lepiej, dla mnie ta gra jest kompletnie nie grywalna na ps5 do czasu wydania patcha dodającego obsługę myszki i klawiatury.
@Atreyu: Wersja konsolowa nie obsługuje myszki i klawy bo widocznie konsolowcom odpowiada jak ktoś ich .... w dupę. Mało tego od 2 tygodni pytałem na forach czy gra będzie miała obsługę i była kompletna cisza ze strony Larian na ten temat.
@ebson: skąd pomysł że mam xboxa? Mam ps5 i jestem mega zawiedziony.
@aaress: czekaj, nie grałeś jeszcze w tę grę a już stwierdziłeś że jest niegrywalna na padzie? dobrze rozumiem? to nie kupuj gry i problem z głowy ¯\(ツ)/¯
20 lat temu można było tak gadać. Aktualnie na konsole wychodzą strategie, rpg i inne gry które mają świetne sterowanie padem


@TorrezzinoRagazzo: bo gry są upośledzane, żeby się dało obsłużyć to padem, hogwart legacy max 4 czary, bo konsolowcy nie mają więcej przycisków xD
Albo Skyrim/Fallout/pewnie starfield (ale jeszcze nie ograłem) z listami ulubionych przedmiotów, bo pad nie ogarnie więcej niż kilku skrótów.
Nie mówiąc już o FPSach gdzie trzeba waładować