Wpis z mikrobloga

@Tassadar: Na razie nie mam pomysłu na nic konkretnego, bo nie wiem na co będę mogła sobie pozwolić :p ale wyobraźnie mam nieograniczoną. Zastosowanie jakieś bioinformatyczne...
@Tassadar: Dokładnie, jest to wymogiem (nieoficjalnym) żeby dostać się do Zakładu Ewolucji Strategii Życiowych, tematy mgr typu: Komputerowe modelowanie strategii życiowych itp.
@Ginden: Hmm co dominuje to ja akurat nie wiem, ale wiem że do tych zadań co napisałem C++ się nadaje. Czyli widzę, że dwa języki skryptowe i jedne do analizy statystycznej, wołam @Miniaa: ją to zainteresuję najbardziej.

jest to wymogiem (nieoficjalnym) żeby dostać się do


@Miniaa: Oo to już dużo więcej mówi wiec najłatwiej tam się wybrać i po prostu zapytać co warto znać, czego używają.
@Ginden: Nadejdzie czas, że się im odgryzę - to też jest motywator. 5 kuzynów programistów i ja, więc często mają ze mnie beke. Ok, w takim razie utwierdziłam się w swoim przekonaniu. Dzięki wielkie. Choć będę pewnie na bieżąco raportować problemy :)
@Ginden: Szkoda, że to było rok temu, bo Prof. Kozłowski prowadził przedmiot z cyklu Artes Liberales. Cały czas się waham czy nie zostać na mojej katedrze przy temacie: Wykorzystanie analizy fraktalnej w badaniu morfologii komórek tkanki nerwowej. Polecam, do poduszki http://www.eko.uj.edu.pl/~kozlo/

Jeszcze raz dzięki, chłopaki :)
@Miniaa: odrazu mowie ze na bioinformatyce gowno w polsce zarobisz wiec polecam odrazu nauke angielskiego tzn dodatkowa bo pewnie umiesz :) jesli uprzesz sie na polsce to i tak skonczysz w banku jako statystyk od kredytow i tyle bedzie z fascynacji bioinf - lepiej juz teraz szukac kontaktow, i mnie kiedys proponowali staz to chcieli bym mial podstawy javy a o c++ nikt juz nie pamieta w komercyjnych projektach tzn pamieta
@Miniaa: tez bylbym za pythonem, zobacz biblioteki numpy, matplotlib, bardzo czesto stosowane do obliczen i prezentacji danych, glownie ze wzgledu na latwosc i szybkosc pisania kodu. Oczywiscie samo cpp bedzie szybsze, ale to co w pythonie napiszesz w dzien, w cpp moze zajac tydzien ;)