Wpis z mikrobloga

Nie wysiedzę przy 7900xtx XFX Merc. Jest za głośny. Muszę oddać.
Co byście wybrali z tych opcji?
1. 7900 xtx Asus TUF za 4500 pln
2. 7900 xtx Sapphire Nitro+ za 5300 pln
3. 4080 Gainward Phantom za 5600 pln
#pcmasterrace #nvidia #amd
  • 18
  • Odpowiedz
@MrTofu: Chyba bym poszedł w GeForce 4080. Sam mam tą kartę od Asus Tuf, jednak ja przepłaciłem. Tu widzę z kolei całkiem przyzwoita cenę. Plus karta od każdego producenta jest dość cicha. Radeony maja to do siebie że lubią się grzać i pracować na wysokich obrotach. Na dodatek te wersję od Asusa lubią mieć piszczące cewki.
  • Odpowiedz
Gainward


@MrTofu: nie wiem jak z nimi aktualnie, ale miałem od nich GTX 260, co to była za suszarka, aż się grać nie chciało. Nigdy więcej nic od nich nie kupię.
  • Odpowiedz
  • 2
@Lookazz Trochę bez sensu logika. Model teraz a sprzed 10 lat nie mają nic wspólnego. nie mówiąc już o tym że jazdy producent ma po kilka modeli chłodzenia.
  • Odpowiedz
@L3gion: zrazili mnie do siebie i nie zamierzam wracać ¯\(ツ)/¯ tym bardziej jak są inni producenci kart, a Gainward nie oferuje niczego, czego by mi brakowało np. w Asusie czy innym Gigabyte.
  • Odpowiedz
a Gainward nie oferuje niczego, czego by mi brakowało np. w Asusie


@Lookazz: np. cenę albo cewki które nie piszczą? ( ͡°( ͡° ͜ʖ( ͡° ͜ʖ ͡°)ʖ ͡°) ͡°)

Chłodzenie z 260 nie ma nic wspólnego z współczesnymi modelami. Było też wiele Asusów które wyły przeokropnie, jakbyś przypadkiem trafił na takiego, to dziś byś odradzał Asusy
  • Odpowiedz
Nie wysiedzę przy 7900xtx XFX Merc. Jest za głośny.


@MrTofu: Piszczą cewki czy za głośne są wentylatory?

Jeśli wentylatory, to spróbuj uv, a później ewentualnie pobaw się ich krzywą. Podejrzewam, że już po samym uv karta powinna być dużo cichsza.

Z nową kartą może być tak, że trafisz na model z cichymi wentylatorami, ale głośnymi cewkami i będziesz wkurzał się bardziej niż z tym XFXem.
  • Odpowiedz
  • 0
@vegeciak: Robiłem UV i zmieniłem krzywą. Niestety w każdej grze (cyberpunk, hogwarts legacy) wenty chodzą cały czas na 1600 rpm. W tym modelu już to jest dość głośne.
  • Odpowiedz
w każdej grze (cyberpunk, hogwarts legacy) wenty chodzą cały czas na 1600 rpm


@MrTofu: Masakra :( Aż strach pytać ile obrotów miałeś przed tymi zmianami. Może to obudowa jest zbyt mało przewiewna albo wentyle w niej kręcą się zbyt wolno?

Ja mam co prawda 6900XT, ale też XFX Merc i u mnie wentylatory osiągały 1600-1800 przed uv i hałas też był nie do zniesienia (więc Cię rozumiem że nie możesz
  • Odpowiedz
@MrTofu: O cholera, w takim razie chyba faktycznie nie ma się co męczyć tylko szukać czegoś nowego a ten bubel opchnąć na allegro.

Coś złego musiało się stać z XFX na przestrzeni ostatnich lat.
Pamiętam test XFX 6800XT Merca na YT. Wg. kanału Hardware Unboxed była to najcichsza, najchłodniejsza i generalnie najlepsza chłodzona powietrzem wersja tej karty. Na podstawie tego testu kupiłem 6900XT bo liczyłem, że będzie równie dobrze. Po
  • Odpowiedz
@Runaway28: Obalam mit, mam radeona asus tuf 7900xt i cichszej karty nie słyszałem, temperaturowo też mega.
W porównaniu do GF 3060ti MSI Trio - to jak audi(tuf) do skody (msi)
  • Odpowiedz