Wpis z mikrobloga

Przymierzam się do kupna pierwszego złota w swoim życiu i zastanawiam się czy 1/4 uncji będzie ok na początek w celu przeniesienia wartości pieniądza na przyszłe czasy? Niby mógłbym spokojnie kupić całą uncje ale tak wydać 8k na raz to nie uśmiecha mi się chyba xD Jedni polecają mniejsze wagowo monety bulionowe, a inni TYLKO 1 oz i już nie wiadomo kogo słuchać. #zloto
  • 20
@koczek213: Nie. To błędne założenia, na 1oz zawsze będzie większy popyt przy sprzedaży ponieważ są najpowszechniejsze i mają mniejsze spready.

w czasach gdy będzie się płacić wymianą nie kupię jedzenia za 1 oz

i tak samo 1/4oz mogą nie chcieć przyjąć. Jeśli myślisz o takich sytuacjach to poszukaj tzw. combibarów które możesz łatwo połamać na 1gramowe sztabki.
@koczek213:

w czasach gdy będzie się płacić wymianą nie kupię jedzenia za 1 oz

XDDDDDDDDDDDDDDDDDDD i gdzie tak niby jest? Może na ukrainie? Tam jest wojna. A nie zapomniałem tam sie płaci dolarami, a nie złotem.

potem przy odsprzedaży może być więcej chętnych na mniejsze buliony

chętni będą zawsze na 1 oz

czy 1/4 uncji będzie ok na początek w celu przeniesienia wartości pieniądza na przyszłe czasy?

no to fortunę przenosisz
@getin subiektywna opinia ¯_(ツ)/¯ czterech moich znajomych sprzedaje złoto i schodzą same 1oz klon, krugerand, filharmonik, nugget ¯_(ツ)/¯ i na wykopie tez nie jeden 1oz poleca śmiem twierdzić ze wiekszosc
@LuckyLuke_2776: pisze jak jest, przy wzrastającej biedzie mało kto ci wleci i rzuci randomowi z netu 8000 pln x wielokrotnośc za monetkę to woli kupić w metalmarket za stówkę więcej
@getin: a kto każe kupywać od randomów z netu? i co ma bieda do tego, jak nie stać na złoto 1oz to po prostu nie stać, bieda nie zwiększa obrotu mniejszymi monetami. a metalmarket to imho szemarny syf akurat. 1oz to uniwersalna waga i optymalne spready. sto razy bardziej prawdopodobny scenariusz jest taki, że taki OP przeniesie wartość pieniądza w czasie i spienięży tę monetę w sklepie, niż wśród "randomów z
@getin:

pisze jak jest, przy wzrastającej biedzie mało kto ci wleci i rzuci randomowi z netu 8000 pln x wielokrotnośc za monetkę to woli kupić w metalmarket za stówkę więcej

to średnio sobie to kalkulują skoro wydadzą ostatecznie tyle samo kupując mniejsze monety tylko rozłożone w czasie tyle że z gorszym spreadem. Ale w głowie są spokojniejsi bo kupują za mniej niby
@getin: no cena się zmieniła, nie wiem w czym rzecz. Jesli chodzi ci o to że zarobiłeś na tym więcej niż zarobiłbyś na uncjówkach to właśnie w tym rzecz, ludzie dają się dymać płacąc więcej za jakieś małe gówna, to jest właśnie wysoki spread.
@getin: wyszedłem z założenia że kupiłeś ich więcej, jeśli mniej to faktycznie zajebisty zarobek ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak ludzie nie mogą sobie pozwolić na tą uncję to już się niech w to nie pchają bo potem serio jak przyciśnie to nagle sprzedawać
@getin: jestem tego samego zdania że jak sobie maluczcy chcą pospekulować to niech nie pchają sie w małe monety z dużym spreadem tylko akcje. Ale to już jest czarna magia dla większości społeczeństwa to czego tu oczekiwać.