Wpis z mikrobloga

Potrzebuję porady w wyborze zegarka/czym się kierować i gdzie kupić? Do garnituru raczej klasyki i jakieś na bransolecie odpadają?

Co polecicie w budżecie +- 1000 zł? Dłoń/nadgarstek nie duży więc jakieś duże koperty raczej źle będą wyglądać. Garnitur ciemny, buty/pasek czarne (aczkolwiek dobrze byłoby móc go założyć też do jasnego garnituru z brązowymi dodatkami - żeby nie kupować drugiego, o ile tak się w ogóle da..)

#zegarki #zegarkiboners #zegarek
  • 12
@Mikseth No ja ogólnie siedzę w sprzedaży japońskich zegarków więc zawsze polecę mechaniczny, lubię Orienty bo stosunek jakość- cena jest nieziemski, ale w tej cenie jakiegoś kwarca znajdziesz- może prędzej szwajcary Adriatica, Altantic, Fossil, Festina, ale w tych markach tak nie siedzę, więc ciężko mi wytoczyć jakiś konkretny model/serię
@Mikseth Totalnie tak! Świetny klasyczny zegarek na wyjście jak i elegancki na codzień, no ja uwielbiam Orienty i pokochasz nosić zegarki to pewne, ja się sama czaję na pewnego Bambino dla siebie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Mikseth: W tym budżecie to tradycyjnie Casio, Seiko, Orient, Citizen i wybieraj. Skoro piszesz, że nadgarstek niewielki i podchodzi Ci bambino to celowałbym w 36 lub 38 mm, ale ponad 1000 za te zegarki to przesada. Ja w tym budżecie szukałbym podstawowego kwarca Seiko/eco - drive Citizena albo (jeśli chcesz automat) to coś ze starych Seiko5 max do 700 zł + paski i odkładał na następny.
@Mikseth: do okazjonalnego noszenia NIE kupuje się automatu. Za dużo zachodu z ustawianiem przy każdym zakładaniu, poza tym mechanizm ma chodzić nie stać, dołóż do tego delikatność i brak precyzji mechanicznego werku. Takie zegarki to dla pasjonata (tak mam automat :)), zwykły użytkownik będzie się wqrwiał. Ty potrzebujesz czegoś ciekawego i klasycznego w kwarcu. Ogólnie przyjęło się, że do garniaka zakłada się zegarek w paskiem. Jednak od pewnego czasu ta reguła
@Arachnos83: Dzięki za link i wskazówki :)

Moje typy:
https://www.zegarek.net/zegarki-timex/zegarek-tw2v36300 - na plus 38 mm koperta (mam nie duże dłonie/nadgarstek)
https://www.zegarek.net/zegarki/citizen/zegarek_citizen_aw1231-07a.html - 40 mm ale chyba mój faworyt na tą chwilę. Nie za mocno w stronę klasyków się skłaniam?
Ewentualnie https://www.zegarek.net/zegarki-citizen/zegarek-bm7108-14e ale tu już 41 mm nie wiem czy nie za duży byłby.
@Mikseth: każdy z nich będzie dobry. Ostatni ma 41mm, ale krótkie uszy więc może dobrze leżeć. Jest też najbardziej uniwersalny. Sam mam np orienta kamasu 41mm i na moim mega chudym nadgarstku wygląda dobrze. Najlepiej jakbyś miał możliwość przymierzyć. O ile dobrze pamiętam to na tej stronie masz możliwość darmowego zwrotu. Także tracisz jedynie czas. Ewentualnie jak masz kasę to zamów wszystkie 3 i wybierz sobie jeden resztę oddasz.
@Arachnos83: Odebrałem dziś BM7108-14E. Dobrze wygląda, nie wydaje się za duży :) Jeszcze raz dzięki za rady i link :)

Na ile on jest uniwersalny? Tzn. do każdej stylizacji mogę go założyć czy bardziej garnitur/jakaś koszula i jeansy?