Wpis z mikrobloga

@Adolf_Dolas: Jeśli różowa sugeruje, że mogą istnieć objawy ADHD, warto skonsultować się z lekarzem lub specjalistą w celu uzyskania profesjonalnej oceny. Prawidłowa diagnoza może pomóc zrozumieć swoje potrzeby i dostosować podejście do codziennego życia. Jeśli chodzi o koszty, warto zorientować się, czy masz dostęp do publicznej opieki zdrowotnej lub czy istnieją inne opcje finansowe, które mogą pomóc w pokryciu kosztów diagnozy.
  • Odpowiedz
@Adolf_Dolas: No bo biorą potężne ilości kasy (słyszałem, że niektórzy dawali 2-3k) za coś, co może zrobić psychiatra (który w porównaniu do psychologów ma jakieś uprawnienia) na 1 dłuższej wizycie 1-1.5h. No i za zaoszczędzoną kasę możesz kilka razy wrócić do niego po diagnozie. A po klinice jeszcze okaże się, że leki nie działają i kasa do śmieci ()
  • Odpowiedz
  • 0
@Kamero patrzyłem na wroclaw to w klinice jest i psycholog i psychiatra.
prywatnie 450 u psychiatry ale dopisek że pierwsza wizyta.

leków chyba bym nie chciał bo mam co 6 miesięcy narkotesty w pracy i oddaje krew
  • Odpowiedz
@Adolf_Dolas: A metylofenidat dyskwalifikuje oddawanie krwi? Z tego co wiem bardzo szybko jest wydalany z krwioobiegu, ale może się mylę. Natomiast narkotesty na pewno nie mają znaczenia, w końcu to twój lek xD
  • Odpowiedz
  • 2
@Adolf_Dolas narkotesty w pracy nie są ukierunkowane na metylofenidat. Jakbyś dostał sole amfetaminy (nie wiem czy w PL przypisują) to i tak masz od lekarza, więc nawet gdy narkotest wykaże to używasz jako lek, więc nikt nie może Ci robić z tego problemu. Profesjonalni kierowcy z ADHD, którzy mają tabsy wciąż mogą wykonywać swoją pracę. Poza tym jeżeli masz ADHD to lekarstwa tylko poprawiają koncetrację. Ludzka percepcja dotycząca ADHD wciąż kuleje w
  • Odpowiedz
  • 2
@Zolty-snieg każdy ma od dziecka. Możesz po prostu być później zdiagnozowany. Ja zostałem zdiagnozowany na lvl 48, pomimo, że symptomy miałem od zawsze. Ludzie z ADHD po prostu są mistrzami w maskowaniu problemu, ale w późniejszym wieku jest coraz trudniej. Poza tym wraz z wiekiem symptomy mogą się nasilać, a co gorsza to prosta droga do depresji. Im szybciej ADHD jest zdiagnozowane tym łatwiejsza jest terapia i kontrola. ADHD + depresja to
  • Odpowiedz
  • 0
@Adolf_Dolas jeszcze dodam, bo to istotna sprawa w sumie. Nie każdy po diagnozie decyduje się na farmokologię, ale są inne rozwiązania terapeutyczne. Ja po diagnozie wiele rzeczy zrozumiałem. Zrozumiałem dla czego moje życie tak wyglądało. Niestety u mnie jest już za późno na radykalne zmiany i pracę nad sobą. Żałuje, że nie wiedziałem tego wszystkiego wcześniej. Inaczej bym podszedł do życia, pracy itd. Nie u każdego ADHD wygląda tak samo dla tego
  • Odpowiedz
@Adolf_Dolas: Polecam, u mnie zdiagnozowal psychiatra w dwie wizyty, w sumie 600zl. Leki w moim przypadku sa bardzo pomocne, nie mecze się juz w pracy jak wczesniej, przystosowanie się zajelo okolo miesiaca. Przed wprowadzeniem zbadaj serducho. Powodzenia
  • Odpowiedz