Wpis z mikrobloga

#telewizja #dvbt #majsterkowanie #zrobtosam
Zbieram się do zamontowania anteny dvbt na dachu i pozbycia się satelity (bo i tak nikt tego nie ogląda).
Antenę satelitarną mam skierowaną w drugą stronę w stosunku do telewizyjnej. Do tego nie bardzo mam do niej wygodny dostęp, więc odpada montaż na tym samym uchwycie.

I tutaj pytanie - czy jest jakiś uchwyt, który mogę doczepić bezpośrednio do blachodachówki?

Mam chyba dobry dostęp do miejsca, gdzie dach układa się w literę T (nóżka jest jakieś 20-30 cm poniżej poziomej kreski T). Więc teoretycznie mógłbym w 3 miejscach się przyczepić. Do tego kabel wystawię sobie na szczycie (zakładam, że dam radę się dobrać do tego po zdjęciu osłon z samej góry).

Robią coś takiego? Czy trzeba montować słup i przyczepiać się do komina, bo inaczej nie da rady?
  • 2
@smiech2: do samej blachy mocować uchwyt to zapomnij, blacha cienka sraka siadzie na antenie i się przewróci ( ͡° ͜ʖ ͡°) jak chcesz w kalenicy to rurę wypuść i do boku krokwi dokręć jakąś obejmą
@marek22: Stawiałem na coś takiego, jak montowany w 4 punktach stelaż metalowy (coś w stylu tych pod panele fotowoltaiczne). Taki krzyżak ze sterczącym do góry prętem.

Ale chyba jednak nie da rady inaczej niż walnąć sobie montaż na kominie.

Z drugiej strony zastanawiam się, czy nie spróbować może anteny wewnętrznej. Wprawdzie dach mam z blachy ale do nadajnika mam 8km, a sam nadajnik ma 95kW. Może nawet panelowa wystarczy.