Wpis z mikrobloga

Będę wynajmował kawalerkę typu studio (niestety bardzo ich teraz dużo), przez co pomiędzy korytarzem/klatką a mną będą tylko jedne, wejściowe drzwi. Nie muszę mówić, że to słabe rozwiązanie pod względem dźwiękoszczelności. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że te drzwi znajdują się w takim jakby ogonie mieszkania, co mniej więcej odwzorowałem na rysunku. Ogon ten ma też niższy sufit do wysokości drzwi i aż prosi się, żeby to czymś zastawić. To coś musiałoby mieć wymiary w przybliżeniu 2.2m wysokości i 1.5m szerokości. Natomiast przypominam, że to wynajmowany mieszkanie, więc wchodzą w grę tylko elementy, które mogę w każdej chwili usunąć bez śladów. Przychodzi mi do głowy jakiś parawan, ale jeśli mi to zmniejszy dźwięk o 10%, to szkoda kupować. Szukałem frazy "parawan akustyczny", ale to drogie rzeczy, poza tym fakt, że ja to będę ręcznie zastawiał (a więc nie całkiem szczelnie), też ma znaczenie. Gra w ogóle warta świeczki? Może są jakieś płyty drewniane czy coś? Ma ktoś patent na taki problem?
#budownictwo #wynajem #meble
Pobierz lunaexoriens - Będę wynajmował kawalerkę typu studio (niestety bardzo ich teraz dużo)...
źródło: plan
  • 10
@lunaexoriens: Zrób sobie pułapki basowe ( ͡º ͜ʖ͡º)
potrzebujesz

Wełnę mineralną pt80
Szalunki kartonowe "te do kolumn"
Agro włókninę
Stapler tapicerski
Stare prześcieradło lub cokolwiek na to ago ... "można olać"
Myślę że lekko 400 pln+ byś musiał wyłożyć z czego ponad 2/3 by poszło na samą wełnę
Wełnę wsadzasz do szalunku lepiej też górę czymś zabezpieczyć co by nie "kurzyło" opiepszasz to agro staplerem potem
. To coś musiałoby mieć wymiary w przybliżeniu 2.2m wysokości i 1.5m szerokości


@lunaexoriens: na wysokość spoko tylko szerokość to z 4+ jak nie lepiej ewentualnie zrób absorbery akustyczne mniej wełny ale więcej roboty.

Zamiast kolumn potrzebował byś z 6-8 ramek zbitych z desek gdzie tył raczej powinien być z dykty wsadzasz PT-80 w ramkę dobijasz staplerem agro po bokach tylko tutaj nie wiem jak byś rozwiązał montaż bo w sumie
@BLEBLEBLEX1: O panie, strasznie dużo kombinowania, a kiepski ze mnie majsterkowicz ( ͡º ͜ʖ͡º)
@mirabelka2137: Raczej tak. Okna są przecież lepiej uszczelnione. W drzwiach masz drewno przy drewnie futryny niestykające się z sobą tak ciasno. Może dlatego dobrym pomysłem jest faktycznie obłożenie tego gąbką albo gumą jaka jest przy oknach, jak pisze @ZAPRASZAM_DO_POLONEZA . Choć pierwsza moja myśl to zastawienie tego korytarzyka, bo jednak co
@ZAPRASZAM_DO_POLONEZA: A nie myślałeś o takiej gumie: link ? Fakt, że to jest mniej ściśliwe i mogłyby się drzwi nie zamykać. Od dołu przy progu też dawałeś?
@mirabelka2137 Jeszcze tam nie mieszkam, więc nie wiem, na ile będzie to problem, ale mieszkałem w kilku mieszkaniach i jak staniesz przecież za drzwiami wejściowymi, to słyszysz dość dobrze co się dzieje na korytarzu, jak ktoś gada czy stuka obcasami. Znacznie lepiej mieć w
@lunaexoriens: Masz rację, jest to mocno uciążliwe. Miałem uszczelkę na drzwiach, ale jeżeli drzwi są cienkie, to uja to daje. Ala przedpokój też by zrobił robotę, natomiast wydaję się ciężkie w realizacji, potencjalne drzwi musiałyby mieć jakąś ramę, a jak będzie ona z kartonu, to może wyjść ujnia. Ja nie miałem takiego przedsionka, więc nie rozważałem nawet takiego rozwiązania.