Wpis z mikrobloga

@Wangog: też tak miałem... ale zęba robiłem z 10 lat temu i dopiero teraz wyszło. Dentysta chirurg i wyprowadzenie zęba na ludzi kosztowało mnie sumarycznie z 1700 ... ale to w mniejszym mieście, pewnie w większym to tylko za portfel się trzymać.
@Wangog: no prawda. A dawno temu leczony? Lepiej się zajmij tym żywym zębem obok, bo ma ogromną próchnicę i zaraz kolejny będzie do kanałówki ( ͡° ͜ʖ ͡°)

A do oceny takich przypadków (zębów po endo) służy microCBCT, nie takie zwykłe zdjęcie 2D, bo wielu rzeczy na nim nie widać.
  • 0
@SkrytyZolw: dzięki. Stad zdjęcie rtg bo nie wiadomo było co mnie bolało. Właśnie nie pamietam kiedy leczony ale do sprawdzenia. Ząb obok w trakcie leczenia. Ponoć duży stan zapalny był. Bolał przed i po wstępnym leczeniu. Kurde. Robić awanti u dentysty?
@Wangog: pozostawienie narzędzia w niektórych przypadkach nie jest błędem (choć w Twoim akurat jest, bo narzędzie znajduje się w połowie kanału). Natomiast bezdyskusyjnym błędem jest niepoinformowanie o tym pacjenta.

Jak chcesz to oczywiście możesz się domagać zwrotów kosztów leczenia i jakiegoś zadośćuczynienia. Zaczęłabym od zdobycia kopii dokumentacji od wcześniejszego dentysty (ma obowiązek ją wydać, bo to Twoja własność). Gdyby się okazało np. że nie robił zdjęć rtg przed i/lub po leczeniu,