Wpis z mikrobloga

OK pytanko do magikow od #revolut (albo jak jest tu ofijany przedstawiciel to prosze o kontakt).

Revoulta zaczalem uzywac niedawo (w zwiazku z moja podroza do szwecji). Postanowilem sprawdzic czy sie sprawdza tez w pl.

I dostaje info ze zaplacilem karta revoult W miescie X (jak sie tos odezwie to udostepnie dane). Fakt ze bylem w tym miescie W POCIAGU PRZEJAZDEM I NIC NIE KUPOWALEM.

A dostaje info ze to niemozliowe ze nic nie kupowalem bo nie da sie zaplacic moja karta. Nosz kutfa mac chyba wiem kiedy bylem w pociagu???

Co wiecej - nie mam fizycznej karty tylko musze zaplacic telefonem. Jak dupy nie ruszalem z siedzenia w pociagu ( a telefonu nie ruszalem z pod dupy) to jak ktos mogl zalacic?

Myslalem ze revoult jest bezpieczny - a jednak chyba nie do konca. Chyba czas przestac korzystac i powiediec wszystkim znajomym co korzystaja ze moga miec problem.
  • 25
  • Odpowiedz
  • Otrzymuj powiadomienia
    o nowych komentarzach

  • 0
zobacz dokladnie na szczegoly transakcji. to jakis sklep? transakcja online? masz apple pay czy google pay z ta karta?


@rtg_: Szczegoly tranzakcji to bylo "transport"

Szczerze to nie wiem co mam (jak wspomnialem korzystam od niedawna - odpalilem zeby telefonem placic w szwecji
  • Odpowiedz
@gorzki99: a jaka nazwa sprzedawcy? jaka kwota? na androidzie sie da placic zblizeniowo bez odblokowania do tego limitu co zwykla karta bez pinu
  • Odpowiedz
A co to ma kutwa do rzeczy jak siedzialem w pociagu, przejezdzalem przez miasto w ktorym dokonano platnoci _ NIE WYCODZILEM Z POCIAGU BO MOJA STACJA BYLA DALEJ.


@gorzki99: to samo co jak ktos skopiuje numery fizycznej karty i ja obciazy
  • Odpowiedz
  • 0
to samo co jak ktos skopiuje numery fizycznej karty i ja obciazy


@rtg_: Duuuuzo lat juz mam karte bankomatowa - i nic takiego misie nie wydarzylo. Revulta zaczalem uzywc niedawno. I takie cus.

Wniosek jest jeden - gowno a nie to bepieczne.
  • Odpowiedz
@gorzki99: bardziej podejrzewam ze zrobiles jakas transakcje i nie obciazylo cie odrazu i o tym zapomniales. ale zawsze mozesz wnioskowac o chargeback
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_: Miras kutfa ile razy mam powtarzacz? Dopiero se zaczynam w to bawic i pilnuje wszystkiego i patrze co sie dzieje.

I DO UJA NIE - W TYM MIESCIE NIE ROBILEM ZADNEJ TRANZAKCJI. CO WIECEJ - NA TAKA KWOTE NIE ROBILEM TRANZAKCJI.

To jest z dzisiaj... A az takiej sklerozy nie mam. Niczego a 17 pln dzis nie kupowalem - leb dam se uciac bo dzisiaj pierwszy zakup ktory robilem
  • Odpowiedz
I DO UJA NIE - W TYM MIESCIE NIE ROBILEM ZADNEJ TRANZAKCJI. CO WIECEJ - NA TAKA KWOTE NIE ROBILEM TRANZAKCJI.


@gorzki99: ale ja nie powiedzialem ze "TY ROBILES TRANSAKCJE W TYM MIESCIE". powiedzialem ze google pay mozna placic bez odblokowania karta. mozesz sprawdzic ustawienia czy pozwala telefon na transakcje bez odblokowania, mozesz zobaczyc w aplikacji portfel google czy jest transakcja w historii
  • Odpowiedz
  • 0
mozesz sprawdzic ustawienia czy pozwala telefon na transakcje bez odblokowania, mozesz zobaczyc w aplikacji portfel google czy jest transakcja w historii


@rtg_: OK a co z tego wynika? Znaczy ze ktos w pociagu nacial mnie na 17 pln? Uj z tym 17pln bo to grosze - chce zrozumiecmechanizm jak to dziala ze ja nie place a jednak place.
  • Odpowiedz
  • 0
zablokuj karte, wypelnij formularz o chargeback, powiedz ze nie placiles i sie moze dowiesz dlaczego zostales obciazony.


@rtg_: To juz zrobione. Ale "moze sie dowiesz" mnie nie satysfakcjonuje.
Moze nie jest dobre bo oznacza ze nic nie stoi na przeszkodze ze bedzie tak ponownie. Tym razem nie na 17 pln a na 1700 pln
  • Odpowiedz
@gorzki99 Czy jechałeś taksówką za 17 zł? Na to wskazuje nazwa firmy. Ew. czy podawałeś jakiejkolwiek osobie dane swojej karty, co umożliwiłoby jej dodanie karty do swojego telefonu.
  • Odpowiedz
@gorzki99: no ale z kartami to zawsze tak bylo, ze jest ryzyko zeskanowania, wyciekniecia z strony internetowej i nigdy nie masz pewnosci jak to sie stalo. dlatego istnieje chargeback
  • Odpowiedz
  • 0
Czy jechałeś taksówką za 17 zł? Na to wskazuje nazwa firmy. Ew. czy podawałeś jakiejkolwiek osobie dane swojej karty, co umożliwiłoby jej dodanie karty do swojego telefonu.


@wanted: Hmmm. Wysiadlem z pociagu w miescie x zeby pojechac taksowka do miasta y zeby wsiasc do tego samego pociagu zeby wysiasc w miescie z...

Czego nie
  • Odpowiedz
@wanted: Hmmm. Wysiadlem z pociagu w miescie x zeby pojechac taksowka do miasta y zeby wsiasc do tego samego pociagu zeby wysiasc w miescie z...


@gorzki99: no kurde są miejsca na tym świecie gdzie pociąg nie dojeżdża. Pytam tylko. Poza tym miasto w którym jest zarejestrowana ta firma niekoniecznie odpowiada obszarowi jej działania. Może w mieście docelowym gdzie wysiadałeś też jeżdżą.
  • Odpowiedz
  • 0
no kurde są miejsca na tym świecie gdzie pociąg nie dojeżdża. Pytam tylko.


@wanted: NIe miras to nie tak. Ten pociag dojezdzal. Z punktu a do B. A w miedzyczaie sie okazalo ze jechalem gdzies taksowka - siedzac w pociagu :PP
  • Odpowiedz
  • 0
@rtg_: KUrde miras jak moglo mi sciagnc z konta w miescie w ktorym nawet nie bylem (ok bylem - siedzialem w pociagu jak pociag jechal prze to miasto?
  • Odpowiedz