Wpis z mikrobloga

Jestem antynatalistą bo uważam że ludzkość sama dąży do samozagłady i w związku z tym nie chcę mieć dziecka - wojny, niedbanie o środowisko, nienawiść wobec siebie - nie chcę by moje dziecko żyło w takim świecie i uważam to za coś złego, jak chcecie je skazywać na takie cierpienie i możliwość oglądania zagłady ludzkości to proszę, ale póki dzieje się co się dzieje ja mówię pass

#antynatalizm #childfree #mizantropia #ekologia
billuscher - Jestem antynatalistą bo uważam że ludzkość sama dąży do samozagłady i w ...

źródło: 58274b72691e881c008b669d

Pobierz
  • 12
  • Odpowiedz
@billuscher: Możesz po prostu nie chcieć dziecka, nie musisz dorabiać do tego ideologii. Zwłaszcza jakiejś bezsensownej - raczej każda normalna osoba obraca się w towarzystwie osób, które ją lubią, tylko człowiek może coś zrobić z kryzysem ekologicznym, a z wojną w zasadzie niewiele zrobisz poza spieprzaniem od niej. Jakoś ludzie, którzy mogą najwięcej zyskać na wojnie sami w niej nie walczą.
  • Odpowiedz
@not_me:

(...) nie musisz dorabiać do tego ideologii. Zwłaszcza jakiejś bezsensownej (...)

Antynatalizm jest antyideologią pokazującą, że wszystkie ideologie (m.in natalizm) są zbędne (bezsensowne) i wynika to z najbardziej podstawowej logiki.

(...) tylko człowiek może coś zrobić z kryzysem ekologicznym (...)

Zgadza się, może m.in przestać tworzyć ludzi, którzy mają największy wpływ na zanieczyszczenie środowiska.
  • Odpowiedz