Wpis z mikrobloga

#rower #szosa #mtb #gravel #pytanie #kiciochpyta

Mircos, bo potrzebuję porady.

Mam rower typu MTB/ATB (hardtail, 13+ kg wagi, napęd 1x12 - https://katalog.bikeworld.pl/2020/web/produkt/rowery_gorskie/xc_maraton/cube/70521/acid/2). Ostatnio zauważyłem, że trasy jakie głównie przemierzam to ubite ścieżki leśne, piaszczyste drogi, szutry no i asfalt w mieście i poza nim. Ogółem to nie narzekam na rower, ale mam wrażenie, że posiadanie górala to trochę overkill na terenach, gdzie mieszkam. Czy w moim wypadku gravel sprawdziłby się lepiej? Kiedyś miałem Tribana RC500 i bardzo podobała mi się prędkość i ilość kilometrów pokonywanych na szosie, a w góralu tego mi czasem brakuje, chociaż wolałbym nie być przyklejony do asfaltu cały czas.
  • 7
  • Odpowiedz
@Kamokamo gravele są stworzone do łatwego, gładkiego terenu właśnie, więc powinien się sprawdzić. Pytanie czy nie będzie Ci brakować zjazdów w trudnym terenie. Dobrze mieć oba (:
  • Odpowiedz
@Kamokamo to może gravel z amortyzatorem i dwa komplety kół. Jedne w teren drugie na szose. Do takiego Canyon grizla możesz włożyć 50mm opony. Jak jeszcze bedzie amortyzator z niewielkim skokiem to da sie tym całkiem komfortowo jezdzic w lekkim terenie.
  • Odpowiedz
@Kamokamo: ja sprzedałem gravela teraz mam szosę i mtb i jest git, w gravelu #!$%@?ło mnie to że i tak większość czasu spędzałem na asfalcie a jak już wjechałem w jakieś haszcze, piachy inne czary to i opony 45mm nie pomagały a tam gdzie przejeżdżałem gravelem - na drogach szutrowych - tam i przejeżdżałem szosą na oponach 28mm.
  • Odpowiedz
@Kamokamo co ci tu ludzie piszą za głupoty xD gravele z amorami, dwa rowery zebys miał na czym zjeżdżać. Porady pod ich samych. Każdy rower to jest pewien kompromis i trochę nastawienie jak chciałbyś jeździć. Gravel do takiej jazdy jak opisałeś jest stworzony i na pewno będzie dawał dużo frajdy tylko też musisz się nastawić na zupełnie inna jazdę i doznania. Przez pierwsze dni możesz być zdezorientowany i niekoniecznie zachwycony będąc przyzwyczajonym
  • Odpowiedz
@Kamokamo: Może zmienić opony na początek? Vittoria Mezcal, WTB Nano, albo takie semislicki jak Shwalbe Hurricane czy Continental Double Fighter III, Continental Terra Hardpack? To taniej niż rower zmieniać od razu ^^
  • Odpowiedz