Wpis z mikrobloga

#okna #oknoplast #budowa
Słyszeliście kiedyś takie powiedzenie 'gwarancja do studni a studnia za bramą'? No to podobnie jest w Oknoplaście.
Jakbyście kiedyś chcieli kupić okna z tej firmy, to oglądajcie każde jedno okno z lupą od razu po montażu, musicie robić to też szybko, bo macie 24 godziny na zgłoszenie wad.
W 2022 roku kupiliśmy okna, montaż był w 2022 roku. Okna obejrzałem (zwracając uwagę na szyby, zarysowania na szybach itd), podpisałem protokół odbioru zaznaczając uwagi. Podczas odbioru nie widziałem tych uszkodzeń - nie wiem czy powstały później, czy sie zagapiłem, czy nie były widoczne przez taśmę ochronną na ramach ale nie znam żadnego sposobu, w który takiego rodzaju uszkodzenia by mogły powstać po montażu.
Ostatnio zauważyłem bardzo podobne uszkodzenia na dwóch ramach okiennych, zgłosiłem więc reklamację. Odpowiedź firmy jest następująca:

Stolarka okienna ze zlecenia 2426913 została wyprodukowana i montowana w 2022 roku. Zgodnie z zapisami karty gwarancyjnej (punkt VI podpunkt 3) Konsument zobowiązany jest niezwłocznie, jednak nie później niż w terminie 24 h od momentu odbioru Produktu,

dokonać zgłoszenia stwierdzonych wad/uszkodzeń mechanicznych, braków ilościowych, oczywistej niezdatności Produktu do użytku z normalnym przeznaczeniem lub niekompletności Produktu lub jego akcesoriów. Uszkodzenia widoczne na przesłanych zdjęciach wyglądają na mechaniczne.

Prawdopodobnie w tym czasie trwały inne prace budowlane i wskazane wgniecenia mogą być ich efektem. Wada profilu w postaci zapadnięcia komory wygląda zupełnie inaczej, nie narusza krawędzi i występuje na dolnej poziomej części zgrzewu. W obu konstrukcjach widoczne jest zagięcie rantu ramy, co wyklucza wadę materiału. W związku z powyższym reklamacja jest niezasadna i zostaje oddalona.


Odwołałem się, argumentując, że nie bardzo jest jakiś sposób w jaki sposób takie uszkodzenia by mogły powstać później - najpewniej, jest to efekt ściśnięcia elementów ramy przy transporcie albo montażu jakimś ściskiem, pasem, nieprawidłowe przenoszenie okna etc
No ale z odpowiedzią to się nie wysilili - wkleję ją w komentarz.

Nie żalę się, świat mi się nie zawali przez te wgięcia i nie będę o to kruszył kopi - to ma wpływ tylko na estetykę a przesadnym estetykiem nie jestem. Wiem też, że jak sam nie dopilnowałeś, to pretensje możesz mieć tylko do siebie. Więc, potraktujcie to jako opinię.
Pienio69 - #okna #oknoplast #budowa
Słyszeliście kiedyś takie powiedzenie 'gwarancja ...

źródło: 20230718_082542

Pobierz
  • 5
  • 0
W tym przypadku zresztą nawet sam rodzaj uszkodzenia nie znajduje się w katalogu 'oczywistych niezadności' który zdefiniowali w swoich warunkach Gwarancji.
Więc - w przypadku Oknoplast jest Gwarancja na 7 lat chyba że akurat uznamy że na 24 godziny
@Pienio69: "pochwal się" na fejsie na ich profilu( np w komentarzach gdzie chwalą się że zamontowali cudownego Hs ) i na jakieś grupkach o oknach i budowie. Niech giną. Jedno pismo od powiatowego rzecznika konsumenta do nich też powinno załatwić sprawę.