Wpis z mikrobloga

#esp8266 #esp32 #arduino
Cześć, potrzebuję pomocy.
Jak w esp8266 użyć wewnętrznego napięcia referencyjnego 1.1V?
o ile w ATmega328 nie robi to problemu to nie mam pojęcia jak to zrobić tutaj, może ktoś podpowie lub poda przykładowy kawałek kodu?
(program ma mierzyć napięcie z zakresu 0-5V) lecz musi być możliwie dokładny więc pomyślałem że najlepsze będzie stałe wewnętrzne odniesienie jak np w Arduino328)
dla Arduino mam napisane i działa, a dla ESP nawet nie chce skompilować bo wywala błąd
  • 3
@Zbiku898989: ja to robiłem dzielnikiem napięcia i czytałem wejście analogowe. nie widziałem, że jest inny sposób. tak pisali w tutorialach jak robiłem stację pogodową zasilaną z 18650
  • 0
@daczka92 dla 328 i ich rodziny jest coś takiego: analogReference(INTERNAL)
tylko że to na ESP nie działa a czytałem że również gdzieś ma to w sobie, tylko nie wiem jak znaleźć i użyć
@Zbiku898989: odpowiedź z chatagpt:
"W mikrokontrolerach ESP8266 i ESP32, które są popularne w środowisku programowania związanym z platformą Arduino, nie ma funkcji o nazwie "analogReference" w sposób podobny do tych, które znajdują się w niektórych innych platformach Arduino. Funkcja "analogReference" w Arduino jest używana do ustawienia referencyjnego napięcia dla przetworników analogowo-cyfrowych (ADC), ale ESP8266 i ESP32 mają nieco inną konfigurację przetwarzania analogowego.

W przypadku ESP8266 i ESP32, napięcie referencyjne jest domyślnie