Wpis z mikrobloga

Pomyślałem żeby sobie złożyć kompa i w końcu pograć w stare zaległe gry w które kawaler nie grał jeszcze typu GTA5 albo Wiedźmin 3. Nie zależy mi na jakiejś ultra najwyższej mocy, chcę przejść klasyki z ostatnich około 10 lat. Czy coś byście zmienili w tej konfiguracji do pykania w 4k?

Moje wątpliwości:
-Czy zasilacz będzie spoko czy lepiej Seasonic?
-Czy płyta główna będzie odpowiednia dla tego CPU? Może jakiś układ zasilania za słaby czy coś?
-Czy grafika ok? A może jest jakaś bardziej chłodna wersja mniej prądożerna o dużej efektywności z jeszcze lepszym chłodzeniem?

#komputery #informatyka #pcmasterrace #pytaniedoeksperta
Pobierz MlCHAU - Pomyślałem żeby sobie złożyć kompa i w końcu pograć w stare zaległe gry w kt...
źródło: 122
  • 10
@MlCHAU:

1. Asusy Prime mają fatalną opinię. Weź inną serię Asusa albo po prostu MSI.
2. Wziąłeś zbyt dużą ilość zbyt nisko taktowanego RAMu na shitowych timingach. Bierz 16GB na 6200 z CL30, z braku laku CL36.
3. Trochę zaszalałeś z budą. Nie mówię że zła, po prostu trochę droga jak na 7600 i 4060Ti. Nie lepiej wziąć czegoś bliżej 800zł i dołożyć do GPU? Lada dzień w sklepach pojawią się
@purrminator:
1. Jeśli masz zamiar chłodzić powietrzem to wybrałbym tańszą obudowę Fractal Torrent (pełnowymiarową). Jedna z najlepszych na rynku.
2. Polecam zmienić Dark Rock Pro 4 na Deepcool AK620. Jest trochę tańszy.
3. Nie kupuj win 11. Można dostać "legalną" wersję za kilkadziesiąt złotych z odzysku. Ja na takich działam na kilku PC. Nie ma problemów z aktualizacjami itp.
4. Nie kupuj 64gb pamięci DDR. Polecę Ci te: https://www.x-kom.pl/p/1072089-pamiec-ram-ddr5-kingston-fury-32gb-2x16gb-6000mhz-cl36-beast-black-expo-amd.html Ważne żeby