Wpis z mikrobloga

Wszedłem przypadkiem na główną Hejto i och jakiż to ja byłem zszokowany jak moim oczom ukazało się takie samo #!$%@? polityczne na głównej jak na Wykopie.

Wielka elyta polskiego Internetu w całości złożona z uciekinierów z Wykopu i robią dokładnie ten sam syf co na tej znienawidzonej platformie tej ruskiej onucy Mikhaila Białkowycza, czy jakkolwiek teraz demonizują poznańskiego smakosza rogali.

Ale, kto pamiętał sytuację choćby ze Strimi od samego początku widział gdzie skończy Hejto. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

#hejto #wykop #bekazpodludzi
  • 13
@supra107: wiele miesięcy temu o tym pisałem. Portale społecznościowe zawsze kończą tak samo. Pisałem ot tym że wraz z napływem użytkowników wszystko zacznie zmierzać w kierunku wykopu. Treści, bany, cenzura Ludzie się dopatrują wszystkiego co złe w administracji a prawda jest taka że głównym problemem są użytkownicy
@asdfghjkl: Nie kończą tak samo po prostu kiedyś była silna moderacja. Prawda jest taka ze wykop mógłby banować treści polityczne ale to napędza ruch a ruch to kasa. Dlatego platformy społecznościowe nie powinny być biznesem i dlatego fora to był złoty okres.
@janciopan: fakty są takie że serwisu o takim ruchu jak Wykop nie utrzyma się z kieszonkowego od mamy. Także ciężko oczekiwać że coś nie będzie biznesem. Szczególnie w Polsce gdzie nie ma co liczyć na hajs od użytkowników żeby działać nonprofit
@asdfghjkl: dlatego Twittery, YouTuby czy nawet Facebooki powoli przechodzą na model gdzie użytkownicy płaca za korzystanie z portalu.

Są trzy modele finansowania:
- reklamy, zaleta to darmowość, minus ze portal staje się gownem z clickbaitami
- finansowanie społecznościowe jakies patreony
Albo
- konta premium
@janciopan: dobrze wiesz że w Polsce jakiekolwiek płacenie nie ma szans powodzenia ( ͡° ͜ʖ ͡°) w Polsce wielu ludzi żyje jeszcze w przeświadczeniu że skoro płacą za dostęp do Internetu ISP to wszystko co w nim za darmo być powinno
@asdfghjkl: ma sens, ludzie zaczęli płacić za gry i filmy/seriale, tez polacy korzystają z youtuba premiuim.

Kwestie są dwie;
- cena musi być sensowna
- nie słuchać głośnej mniejszości, wychować sobie użytkowników

Gazety tez zataczają koło - najpierw płatne papierowe wydania, później zawalone reklamami portale a teraz płatne subskrypcje miesięczne.

Model darmowy z reklamami powoduje tylko ze portal staje się gownem o najniższej wartości.
@janciopan: nie rozumiesz. Piszesz o yt. Yt to nie lokalny produkt tylko globalny. Wydawca gazety najczęściej nie ma jednego produktu. Może sobie pozwolić na straty w jednym tytule tylko po to żeby wizerunkowo dobrze wyjść gdy masz potem dziesiatki tytułów, portali zasypanymi reklamami i artykułami sponsorowanymi.
@janciopan: nie jest przypadkiem że żadne medium polskojęzyczne gdzie to użytkownicy tworzą treści nie ma takiego modelu biznesowego o jakim piszesz. Nie ta skala, nie ta mentalność ludzi którzy są użytkownikami.
@supra107: Na każdym tego typu chociaż trochę większym portalu będzie dokładnie to samo. I to nie jest kwestia „bo ludzie głupi są” tylko przez farmy troli konkretnych partii politycznych finansowanych z naszych podatków.
@robertx: Ja nie kupuję narracji z "farmami trolli" biorąc pod uwagę że każda stacja telewizyjna, każda stacja radiowa, każda gazeta i każdy portal informacyjny w tym kraju wypycha dokładnie taką samą tępą propagandę polityczną, bo polityczne ćpuny to uwielbiają i z tego ma się największe przychody.

A prawda jest taka że spora część ludzi w tym kraju jest właśnie uzależniona od codziennego wściekania się na wiadomości polityczne, także jak dla mnie
@supra107: Widzisz jak telewizja robi ludziom wodę z mózgu i jak partie polityczne wręcz się zabijają za to żeby dana stacja była obsadzona ich ludźmi, nadawała ich przekaz.
Internet dociera do kompletnie innego odbiorcy. Myslisz, ze którakolwiek z partii politycznych ignoruje jego potencjał i nie próbuje wszelkimi sposobami przepychać swojej narracji?