Wpis z mikrobloga

@Parmenides69: trochę zależy od wersji silnikowej. Jakbym miał dowolny budżet to do M340i xdrive, bo ani Audi ani Mercedes nie mają rozsądnej (6 cylindrowej) bezpośredniej alternatywy.

Jakbym szukał najtańszego diesla, to pewnie brałbym C klasę.

Oczywiście mowa o nowych autach - z salonu, bo wśród 15 latków po Niemcu za dużo niuansów między modelami i generacjami.
  • Odpowiedz
@Parmenides69: tesla model 3 performance: 500+ koni, 3.3s do setki, 5 miejsc, vmax 260, ale za to kosztuje grosze w utrzymaniu.

W stocku ostatnio były za 230k, do tego można odliczyć do 27k dotacji iirc
  • Odpowiedz
@Parmenides69: Zdecydowanie bmw 3. Wyglada najlepiej z całej paczki. Mercedes jest za drogi i nie ma takich rabatow jak bmw a audi jest już po prostu bardzo starym rocznikowo modelem ( za to tanim).

@assninja A potem stanie GODZINAMI na stacji ładowaniu lub w jej poszukiwaniu. Na nikim ev niebroniony wrażenia w Polsce
  • Odpowiedz
@Parmenides69: Moim zdaniem tak naprawdę żadne z wyżej wymienionych aut nie jest ''premium'' chociaż mam serie 3 obecnie i c-klasa zamówiona. Jakby to są moim zdaniem trochę lepsze auta użytkowe/dla ludu chociaż wiem, że pewnie większość teraz się oburzy bo przecież jak śmiałem tak nazwać świętą trójkę. No, ale prawda jest taka, że premium to jest s-ka, seria 7, a8 a nie coś czym jeżdżą taksówkarze lub policja.
  • Odpowiedz
  • 0
@Cztero0404: Tak, też się zgodzę że premium to tak naprawdę wyższe/najwyższe modele Audi/BMW/Merc albo auta jak LR, Porsche czy inne Maserati. Ale jednak standardowo przyjmuje się że 3/A4/C klasa to jednak premium więc piszę tutaj w takim kontekście.

@assninja Elektryk to dość ciekawa opcja ale z tego co mi wiadomo wykończenie Tesli jednak odbiega jeszcze jakościowo od takiego BMW czy Merca.

@cwlmod Co do Audi to z tego co czytałem podstawa
  • Odpowiedz
Elektryk to dość ciekawa opcja ale z tego co mi wiadomo wykończenie Tesli jednak odbiega jeszcze jakościowo od takiego BMW czy Merca.


@Parmenides69: w wersjach z usa (wszystkie S i X) jest dramat, w wersji z Chin i Niemiec jest naprawdę ok. Trochę dlatego ciągle trzymam 3, ale X plaid trochę kusi xD
  • Odpowiedz
Co do Audi to z tego co czytałem podstawa jest niby tania tyle że to golizna - tj. gdy pododajesz opcje/pakiety by mieć to samo co w BMW czy Mercu to wychodzi praktycznie tyle samo. No i jak sam mówisz sama kontrukcja jest już dość leciwa (bodajże 2015 debiut?)

@Parmenides69: Ale rabaty sa duże i nie trzeba się prosić. Wejdź na stronę audi i sprawdź dostępne od ręki. Dodatkowo są oferty
  • Odpowiedz