Wpis z mikrobloga

"Rosjanie rzucają do walki w regionie miejscowości Robotyne elementy 76. Dywizji Powietrznodesantowej i ostatnie male już rezerwy 58.Armii. Nieoficjalnie jest to ostatni sensowny odwód do wykorzystania w krotkim czasie. Siły UA atakują na froncie o szerokości około 25 km elementami lub całymi 5-7 brygadami. W odwodzie sa kolejne. Mamy obecnie punkt kulminacyjny ukraińskiej, letniej ofensywy. Jeśli siłom UA się nie uda przerwać frontu do wtorku lub środy, to czeka nas długa wojna pozycyjna..."

https://twitter.com/Artur_Micek/status/1695558826034856125
#ukraina
  • 20
Według rosyjskiej doktryny wojskowej, przynajmniej na papierze, 76. dywizja wchodzi w skład jej rezerw strategicznych, co podkreśla powagę tego posunięcia


@mmichal: według rosyjskiej myśli filozoficznej na papierze to można wszystko napisać i nikt tego nawet nie sprawdza, co podkreśla brak powagi wszelkich słów padających z ust kacapa
"Rosjanie rzucają do walki w regionie miejscowości Robotyne elementy 76. Dywizji Powietrznodesantowej i ostatnie male już rezerwy 58.Armii. Nieoficjalnie jest to ostatni sensowny odwód do wykorzystania w krotkim czasie


@mmichal: A ja wole poczekać. Już na samym początku ukraińskiej ofensywy pojawiały się informacje, że Rosja ruszyła odwody strategiczne gdy Ukraina zaangażowała tam dopiero 20% sił czy coś. A potem się okazało inaczej.
@MCFMCF: @Szinako oczywiście nie ma co się podniecać na zapas jednak fakty są takie że idą do przodu i w tym miejscu wyraźnie przejęli inicjatywę. Przebijając się przez pierwszą linię obrony pokonali najgorsze, teraz rosja musi na szybko montować kolejne i najbliższy czas pokaże czy im się uda to zrobić na czas. Może tak być że będzie znowu patowa sytuacja i obie strony się zatrzymaja, przyjdzie zima i wszystko od nowa.
Przebijając się przez pierwszą linię obrony pokonali najgorsze


@mmichal: Ale skąd masz informacje, że przebili się przez pierwszą linię bo ja nigdzie takiego potwierdzenia nie znalazłem.
pewnie gadam z trollem ale co tam, tu masz więcej info:


@mmichal: Troll bo zadaje pytania xD. Ale ładna kompromitacja z twojej strony, bo twoja mapka pokazuje, że nie przeszli pierwszej linii obronnej, a nawet podpis to potwierdza xD.

Obecnie ich geolokalizacja wskazuje, że znajdują się w promieniu 2,5 km od wielkiego rowu przeciwpancernego – kolejnej dużej przeszkody inżynierii wojskowej w rosyjskiej obronie warstwowej.
@mmichal: Generał Skrzypczak mówił w ostatnim wywiadzie w układzie otwartym że po przebiciu pierwszej linii obrony wcale nie będzie z górki, w sumie czemu miałoby być łatwiej przebija kolejne linię obrony skoro wchodzi się głębiej klinem w przygotowanego przeciwnika?
@ArekMaupa: nie mówię że będzie. Tylko to nie jest tak że wszystkie te linie są obsadzone w pełni, obsadzają je wycofujące się jednostki ściągane obwody, dlatego się mówi że pierwsza linia będzie najcięższa, dodatkowo wbijając klin atakują na zachód i wschód, więc okupanci muszą się bronić z dwóch stron, już są plotki (niepotwierdzone) ze przepibi się na wschód do Verbowe..
skacz fikołaki skacz, twoim zdaniem ta pierwsza linija umocnien przed Robotyne to dla zmyłki i się tam miesiącami bronili dla zmyłki? :)


@mmichal: Przecież znowu na twoim zdjęciu widać że nie przeszli pierwszej lini. Pojęcie pasu przesłaniania jest ci obce najwidoczniej. Ukraiński trollu
przeczytałeś chociaż co napisałem czy tak piszesz byle pisać?


@mmichal: Czytałem i nadal twierdze że piszesz bzdury. To że przed Robotyne się bronili nie oznacza że tam była pierwsza linia obronna. Jak wyżej, widocznie nie rozumiesz pojęcia pasu przesłaniania.