Wpis z mikrobloga

hej

trochę ostatnio zmieniam poglądy i nie podoba mi się wykorzystywanie zwierząt

czy dietą wegańską się można w ogóle najeść jako rosły chłop? nie będzie mi brakowało składników odżywczych ani czy nie będę chodził głodny? np. jakbym miał przyjąć 3k kalorii danego dna

i czy dieta wegańska nie jest bardzo droga? te wszystkie produkty VEGAN wydają mi się w sklepach droższe od normalnych, gdy próbowałem

#neuropa #weganizm
  • 17
czy dietą wegańską się można w ogóle najeść jako rosły chłop?


Tak

nie będzie mi brakowało składników odżywczych ani czy nie będę chodził głodny?


Nie. Jedynie należy suplementować wit. b12

i czy dieta wegańska nie jest bardzo droga?


Nie jest. Gotowce mogą być droższe bo jest na nie mniejszy popyt.
czy dietą wegańską się można w ogóle najeść jako rosły chłop?


@karetpoker: Mozna i to latwo, ale proponuje zaczac od wegetarianizmu. Jedzenie jajek, masla, mleka, sera nie jest nieetyczne, zwierzeta bez porownania mniej cierpia przy takiej diecie, a zuzycie energii i emisje tez nie sa jakos wysokie. Bedziesz zdrowszy, nawet nie musisz odrzucic miesa calkowicie, a ograniczyc do minimum. :P
Jakakolwiek zmiana jest zmiana na +, nie trzeba isc w skrajnosc.
@karetpoker: Dieta wegańska może być bardzo tania jeśli kupuje się proste nieprzetworzone produkty w dużych opakowaniach takie jak: różne suche strączki, kasze, makarony, i inne sypkie rzeczy. Warzywa niepakowane z targu.
Ostatnie moje zakupy strączków w przeliczeniu na kg:
Groch: 5,2zł
Soczewica czerwona 10,34zł
Soczewica zielona 9zł (promocja była)
czy dietą wegańską się można w ogóle najeść jako rosły chłop?


@karetpoker: Oj tak, jeszcze jak - są wegańscy kulturyści. Ogólnie wymaga tylko dość sporego wysiłku, by ją skompletować. Można jeszcze jak coś poprosić o pomoc dietetyka
nie będzie mi brakowało składników odżywczych


@karetpoker: dieta wegańska wymaga suplementacji. Witamina B12, bo inaczej można się nabawić ciężkich chorób. Dla zdrowych kości powinno się pamiętać o wapniu, D3 i k2. Wapnia nie trzeba suplementować bezpośrednio, dodaje się go dużo do wegańskich zamienników mleka. Pytałeś o aspekt ekonomuczny, więc tutaj warto wspomnieć, że napoje np. sojowy są droższe od krowiego mleka, najtaniej teraz można znaleźć za 4,75zł/l. Są też takie za
@karetpoker: spokojnie da radę, drogo nie jest o ile nie będziesz bazować na samych vege zamiennikach. Dobrze cenowo wychodzi duże tofu z lidla, albo na promocji z biedro 3 w cenie 2 (te już najlepiej w marynacie), odżywka białkowa też nie jest droga o ile potrzebujesz więcej białka (mocno trenujesz czy coś). Łap kilka linków z przepisami:
pickup limes
veganbanda
HealthyOmnomnom