Wpis z mikrobloga

  • 0
@ChlopoRobotnik2137: wlasciciel sobie to tym tlumaczy ze on chce miec pewnosc ze rozliczy sie wszystkie oplaty, bo moga byc rozliczane co 2 miesiace jak prąd XD i moze byc tak ze rachunek nie przyjdzie w 30 dni
  • Odpowiedz
@capol2: pamietam z prawa ze są artykuły obligatoryjne, tzn one obowiązują i nie można się inaczej umowic . A są takie które nimi nie są . Poszukaj w Google czy to jest obligatoryjny artykuł. Co do prądu to przecież powinien licznik spisać. Tak to wyjdzie ze będziesz płacił za kogoś zużycie
  • Odpowiedz
via Android
  • 1
@ChlopoRobotnik2137 licznik jest spisany, tylko on mi mówi ze dostawca mu nie wystawia rachunku i nie wie ile kosztuje 1kw (czy jakoś tak) i nie wie ile mam zapłacić. i to tak od stycznia nie płaciłem za prąd bo on nie wiedział ile w końcu to kosztuje. coś kręci chyba. jeśli nie wystawi rachunku i nie odda mi kaucji w ciągu 30 dni od opuszczenia lokalu to wysyłam przesądowe o 100% zwrotu
  • Odpowiedz
@capol2: i prawidłowo:

Termin zwrotu kaucji mieszkaniowej jest dokładnie określony w Ustawie o ochronie praw lokatorów. Zgodnie z tym przepisem, ,,Kaucja podlega zwrotowi w ciągu miesiąca od dnia opróżnienia lokalu lub nabycia jego własności przez najemcę, po potrąceniu należności wynajmującego z tytułu najmu lokalu”. Oznacza to, że właściciel powinien zwrócić najemcy kaucję w ciągu miesiąca od dnia wyprowadzki z lokalu, a nie w ciągu miesiąca od dnia zakończenia umowy najmu. Termin
  • Odpowiedz
@capol2: w takim wypadku wlascicil musi w ciagu 30 dni rozliczyc kaucje na podstawie znanych sobie rozliczen mediow, a w momencie jak po 40 dniach przyjdzie niedoplata za jakies media - musi wystapic do ciebie o zwrot tej kwoty. Ale zwrot kaucji w ciagu 30 dni jest bezwarunkowy
  • Odpowiedz