Wpis z mikrobloga

Czemu ta gra jest taka trudna? Jestem na samym początku i każda walka to udręka, jestem rozwalany na starcie i cały czas walczę o życie. Gram na średnim poziomie. Miałem już do czynienia z izometrykami i z żadnym nie miałem takiego problemu, na luzie grałem sobie w gry od FromSoftware ale ta gra już mnie pomału wkurza pomimo ciekawej fabuły :/

#baldursgate3
  • 6
  • Odpowiedz
W EA też dostałem lanie. Pierwsze co zrobiłem to kaplica withersa. Jakoś dałem radę. Ale później poszedłem od razu na bagna. Krasnale tłukłem z pół dnia a do wiedźmy nie miałem nawet startu. I tak sobie zrobiłem 2 lata przerwy.

Gra jest łatwa jak skumasz jak w nią grać i nie ciśniesz na pałę na koniec mapy.
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: gram na normalu jako czlowiek ktory co prawda gral w bg1/2 i wiekszosc co bardziej znanych tego typu gier ale nigdy nie byl jakims mistrzem zasad dnd czy buildow postaci i powiem ci ze o ile poczatek jest taki sobie tak w 3 akcie bez specjalnej spiny ide jak przecinak

generalnie gra nie wydaje sie jakas strasznie wymagac od gracza super optymalnej druzyny, ale duzo zalezy czym grasz, jak walczysz
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: Trudna? XD pierwszy raz w życiu grałem w gre tego typu nigdy wcześniej nie miałem okazji co prawda grałem teraz na tym średnim poziomie i zdarzyło mi się pare walk powtórzyć(Rapheael, mózg, Gortash) i to tyle xD a nawet nie wykorzystywałem otoczenia bo zawsze o tym zapominałem nie mówiąc o scrollach itp

Teraz przechodzę grę drugi raz na tym najtrudniejszym poziome i liczę ze będzie trudniej żebym faktycznie musiał wykorzystywać
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: co jest Twoim największym problemem w walce? Jakie masz party, eq, czary?

Tak na szybko:

Jeżeli średni poziom jest za trudny możesz zmniejszyć w trakcie gry na niższy, zanim nauczysz się gry i systemu.

W walce staraj się focusować na przeciwnikach, wróg z małą ilością hp jest tak samo groźny jak z full hp.

Wyłączaj część przeciwników z walki odpowiednimi czarami typu sen, hipnotyczny wzór, etc.
  • Odpowiedz
@Kosmiczny_pies_Kazak: obejrzyj sobie jakiś tutorial na yt dla początkujących, prawdopodobnie nie rozumiesz jakiejś mechaniki i to przez to, bo nawet moja różowa daje rade na normalu, a ona w gry nie jest nawet średnia xD
  • Odpowiedz