Wpis z mikrobloga

Ukraińcy są niewdzięczni? Od początku wojny widziałem w internecie masę podziękowań.
Ale też personalnie z jakiejś przyczyny dziękowało mi wielu Ukraińców.
Nawet obcy jak mnie usłyszeli za granicą w restauracji podeszli i mi zaczęli dziękować przypał.
W pracy słyszę masę pozytywnych opinii o Polsce od różnych nacji - często sformowanych tak że ta wojna zmieniła pogląd ludzi o Polsce w USA, Niemczech czy UK.
Mistrzowskie zagranie PRowe i słuszne moralnie to co zrobiła Polska i Polacy(poza tymi wspierającymi konfederację).
Dobra robota tak trzymać(poza #konfederacja)!
Zdjęcie z Kijowa.
#polska #ukraina #europa #wojna #chwalesie(i nas wszystkich) #polityka
maszfajnedonice - Ukraińcy są niewdzięczni? Od początku wojny widziałem w internecie ...

źródło: b6bp9oo3oqwaa1mtqbueuc9tdk7hw353

Pobierz
  • 55
  • Odpowiedz
@masz_fajne_donice: Ta radość trochę przedwczesna, przyjaźń zostanie zweryfikowana po wojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°) Pamiętaj że jeszcze pod koniec 2021 roku zablokowali transport kolejowy z Chin do Polski, więc mam obawy że aż tak wiele się od tego czasu nie zmieniło ( ͡° ͜ʖ ͡°)
  • Odpowiedz
Ta radość trochę przedwczesna, przyjaźń zostanie zweryfikowana po wojnie ( ͡° ͜ʖ ͡°)


@ChamskoCytuje: to nieistotne. Dobre wrażenie i tak utkwiło i żadnych specjalnych gestów od Ukrainy nie potrzebujemy żeby mieć w głowach setek milionów ludzi na świecie lepsze wyobrażenie o Polsce. Co się przekłada na wiele korzyści- chociażby personalnych. Polak przestaje być synonimem biedy. Matka Niemki już nie powie tak często 'musiałaś tego chłopaka z Polski
  • Odpowiedz
możemy sobie pogratulować, poklepanie po pleckach przez zagraniczniaka to największa nobilitacja dla Polaka xD


@doghunt: Przeszkadza ci zła opinia o Polakach za granicą? Mi przeszkadza. Utrudnia wiele rzeczy i sprawia że podróże są mniej przyjemne.
Więc dobra opinia o Polakach będzie miała efekt odwrotny. Od szukania partnerek za granicą, po handel i politykę zagraniczną, turystykę do Polski. Jak masz te kwestie w dupie to w sumie wszystko masz w dupie i
  • Odpowiedz
i dobrze, że dziękują bo jest za co. Jeśli chcą zrobić coś pozytywnego to niech przyznają, że dokonali ludobójstwa i pousuwają pomniki oprawców


@nozyczkisieodezwa: Wszystko idzie w tym kierunku że to zrobią. Coraz więcej opinii na Ukrainie pojawia się że trzeba to zrobić.
Muszą najpierw przekonać opinię publiczną a potem to zrobią. Uświadamiamy ich systematycznie na temat tego co się stało - całe życie słuchali zakłamanej wersji historii.
Przepraszało już wiele
  • Odpowiedz
żeby tylko ten ich rzad umiał się jakoś odwdzięczyć. Na przykład debanderyzacją/denazyfikacją i zezwoleniem na ekshumacje ofiar Rzezi Wołyńskiej.


@bottomless_pit_supervisor: acha. Na pewno przybliżyliśmy się do tego naszymi działaniami a nie oddaliliśmy.
Twierdzisz że gdybyśmy zachowali się jak #!$%@? - Szwajcaria czy na początku Niemcy to by był lepszy krok żeby osiągnąć cele o których mówisz?
  • Odpowiedz
Twierdzisz że gdybyśmy zachowali się jak #!$%@? - Szwajcaria czy na początku Niemcy to by był lepszy krok żeby osiągnąć cele o których mówisz?


@masz_fajne_donice: gdzie to napisałem? To ty nie odpowiadasz na pytania. Jest jasne, że bycie podnóżkami ukraińców jest nieskuteczne. Póki mamy punkt podparcia to powinniśmy się ubiegać o te rzeczy.
  • Odpowiedz
bycie podnóżkami ukraińców


@bottomless_pit_supervisor:
To tylko opinia ludzi z konfederacji i Rosjan. Nikt na całym zachodnim świecie, Polsce i Ukrainie poza tymi dwoma grupami tak nie twierdzi i nie ma to żadnych podstaw. To tak jakbyś twierdził że USA było podnóżkiem UK w czasie II WŚ. Było?

gdzie to napisałem?


@bottomless_pit_supervisor: Gdybyś to napisał to bym nie pytał czy tak twierdzisz geniuszu. Zapytałem bo chcę posłuchać opinii co powinniśmy zrobić
  • Odpowiedz
A ten punkt podparcia dało nam właśnie to zajebiste zachowanie jakie zaprezentowaliśmy.


@masz_fajne_donice: Nie, bo wszak stanowiskiem ukraińskiego MSZ jest że po wojnie nie będzie żadnych sentymentów i liczy się tylko interes ukraiński. Punkt podparcia jest w postaci bycia punktem z którego dostarczana jest pomoc dla ukrainy. Możemy ją trochę przyblokować aż otrzeźwieją.
  • Odpowiedz