Wpis z mikrobloga

nie zabrakło, nie są w tym pytaniu istotne. Aborcja na życzenie to aborcja na życzenie niezależnie od ograniczenia czasowego.


@bottomless_pit_supervisor: Sa najistotniejsze.

Do ktoregostam tygodnia (nie wiem - nie jestem lekarzem) nie ma mowy o "czlowieku" Bilologicznie i fizycznie.
W 9 miesiacu to juz jaknajbardziej czlowiek.
proste pytanie - chcesz żeby aborcja na życzenie była w jakimś stopniu dostępna, czy nie?


@bottomless_pit_supervisor: okresl "w jakims stopniu" Wtedy tobedzie proste pytanie.

Poki co to jest manipulacja.

Napisze ze chce to mi wmowisz ze chce do 9 miesiaca. Bo napisalem ze chce
Napisze ze nie chce to mi wmowisz ze nie chce do 3 tygodnia. Bo napisalem ze nie chce.
Napisze ze chce pod pewnymi warunkami to ustalisz se
@bottomless_pit_supervisor: każde dziecko zasługuje na to żeby było chciane i kochane. Te niechciane nie powinno się urodzić. Ergo absolutnie tak, jestem za aborcją.

Dodatkowo jestem za aborcją prawną dla mężczyzn. Jeżeli ojciec nie chce być ojcem powinien móc to zadeklarować przed urodzeniem dziecka
@bottomless_pit_supervisor: Chryste panie xD

"Dziecko" to w języku potocznym pewien okres rozwoju człowieka. Będąc płodem nie jesteś "dzieckiem" w takim potocznym rozumieniu, tylko jesteś zwykłym płodem. To jest w ogóle erystyczny zabieg, by przyrównywać płody do dzieci, bo wtedy tworzy się presję na poczucie winy. Ale to nie ma żadnego związku z rzeczywistością.

Jeżeli jesteś przeciwnikiem aborcji, to zwyczajnie jej sobie nie rób :)
@johny-kalesonny: No tak bo płód to nie człowiek XD A niby od kiedy zaczyna się człowiek? 8 miesięczny „płód” może zostać urodzony i żyć. A co jeżeli matka zdecyduje się na zabicie jednego 8 miesięcznego „plodu” w przypadku ciąży bliźniaczej?

Każde umyślne przerywanie ciąży nawet wywoływanie poronienia powinno być traktowane jako morderstwo i to ze szczególnym okrucieństwem.