Wpis z mikrobloga

Szympansy z długimi łapami i powyżej 190 wzrostu, w jakich kurtkach jeździcie? W ostatnie pół roku zmierzyłem chyba wszystko co się dało i generalnie niewiele z tego pasowało, większość albo za krótka albo za obszerna w brzuchu (bo przecież według producentów jak ktoś ma 195 wzrostu to musi mieć bebzon jak hipopotam). Od 3 lat jeżdzę w Modeka Striker 2 przedłużanej i w turbo gorące dni w Shima Mesh Pro która jest dla mnie za mała (za krótkie rękawy i długosć kurtki) ale jak siędzę na moto w upale to jakoś daje radę. Chciałbym coś nowego ale zupełnie nie mam już pomysłu.

Btw. trzyczęściowe kurtki turystyczne odpadają, nigdy w życiu nie użyłem tej ocieplny, wystarczy mi membrana.

Ze spodniami też w sumie jest problem, obecnie mam jeansy city nomad które są ok ale bardzo cienkie i średnio w nich z ochroną.

Jak żyć? Pozostaje mi chyba przerabianie u moto krawca na mój rozmiar ( ͡° ʖ̯ ͡°)

#motocykle
  • 20
  • 0
@fotograf_warszawiak: Nie tylko Held ma takie rozmiary w ofercie - ale generalnie niewiele z tego wynika bo zazwyczaj dotyczy to tylko pojedynczych modeli a ogólnie to nigdzie tych rozmiarów nie można kupić, nie mówiąc już o mierzeniu.
  • 0
@fotograf_warszawiak: Been there, done that. Louis.de ma sporo w ofercie ale wszystko co zamówiłem to musiałem odsyłać bo coś nie pasowało, zwroty u nich bezproblemowe ale trochę trwają, mrożenie kilku-kilkunastu tysięcy złotych nie jest super fajne.
zwroty u nich bezproblemowe ale trochę trwają, mrożenie kilku-kilkunastu tysięcy złotych nie jest super fajne.


@tagan: polecam kartę kredytową
za obszerna w brzuchu (bo przecież według producentów jak ktoś ma 195 wzrostu to musi mieć bebzon jak hipopotam)


@tagan: coś w tym jest. Jak mierzyłem KLIMa to jak kurtka pasowała na długość i w barkach to mógłbym być w 9m ciąży i by pasowała.
  • 0
@fotograf_warszawiak: Jest to jakiś pomysł.

@Anakee jest to jakiś pomysł ( ͡º ͜ʖ͡º)

@chicken_strips to jest w sumie chyba jedyny zestaw dość szeroko dostępny z przedłużanymi rozmiarami którego nie próbowałem, chyba trzeba spróbować.

@xede Próbowałem 2 czy 3 modele, standardowy problem - większe rozmiary są dla gigantycznych brzuchaczy.

@Przemek12309 to ostateczność chyba.
@tagan: mam ten sam problem. 188cm i większość kurtek ma za krótkie rękawy. Modeka w wersji long jest dla mnie ok.
Jak chcesz inną firmę spróbuj Rev'it'a. Mam np Rev'it Trench GTX i zwykła L ma idealne rękawy.
  • 0
@gusguster: Mierzyłem Modekę Panamericane 2 LL i LXL. LXL jest za obszerna, LL za to jest niemalże idealna po wywaleniu podpinki - ale jest zbyt ciasna pod pachami i ciągnie. Co ciekawe mam Modeke Striker 2 LM która jest pod pachami dopasowana ale za to ciut ciasna w pasie i biodrach, #!$%@? te rozmiarówki. Czekam aż będzie gdziekolwiek dostępna przedłużona Modeka Taran, ale producent przesuwa cały czas terminy i na razie
  • 0
@gusguster: Jak w ogóle Ci się sprawuje ten Rev'it Trench? Zamówiłem właśnie, będę testował ale przyjdzie dopiero w przyszłym tygodniu. Opinie ma raczej dobre.
@tagan: duży salon Modeki jest we Wrocławiu. Jak jeszcze do nich się nie odzywałeś to spróbuj.
Ja mam od nich kurtkę Denali (już chyba nieprodukowaną) kupioną wiele lat temu rozmiar LM. Bez podpinki idealna, z podpinka na styk. Jest tam jeszcze 3 wkładka zimowa ale jej nigdy nie użyłem( ͡° ͜ʖ ͡°). Niestety na moto wszystko trzeba mierzyć a rozmiarówki są z dupy.

Trench wyglada fajnie bo
@tagan: Kurtka naprawdę fajna. Gore-Tex robi robotę (nie nasiąka na deszczu jak niektóre membrany) wygodna, dobra wentylacja, ale w sumie jestem zadowolony głównie dlatego ze leży dobrze.